13. 4. svátek má Aleš




Hornické muzeum Příbram chce být s návštěvníky v kontaktu on-line

2. dubna 2020   (06:29)
Hornické muzeum Příbram chce být s návštěvníky v kontaktu on-line
foto: pribram.cz, ČTK

Hornické muzeum zveřejňuje odkazy na televizní pořady, díky nimž se mohou zájemci do muzea alespoň na dálku vydat.


Hornické muzeum Příbram chce podobně jako další instituce v Česku, které jsou zavřené kvůli koronavirové epidemii, zůstat v kontaktu se svými příznivci. Na webu zveřejňuje odkazy na televizní pořady, díky nimž se mohou zájemci do muzea alespoň na dálku vydat. Jde například o seriál Podzemní Čechy, věnovaný příbramskému stříbrorudnému hornictví, v němž podzemím březohorských dolů i expozicemi muzea provází známý geolog, klimatolog a spisovatel Václav Cílek. Uvedl to ředitel muzea Josef Velfl.

Kromě toho se lidé dozvědí řadu novinek na sociálních sítích. "Na facebookové stránce Hornického muzea Příbram jsou průběžně zveřejňovány zajímavosti od odborných pracovníků muzea - geologů, archeologů, historiků, etnografů, zoologů, botaniků a dalších. Zájemci o historii a přírodovědné reálie Příbramska tak mohou ze svých domovů nahlédnout do činnosti odborníků zábavnou formou a obohatit se o řadu poznatků, které by za jiných okolností mohli načerpat v muzeu," uvedl Velfl.
Podobnou praxi zavádějí v období koronavirových opatření i další instituce. Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře například spustila seriál Spolu ve stavu nouze, v němž na sociálních sítích prezentuje tipy na trávení volného času s dětmi. Připravuje také on-line seriál prezentující vybraná díla ze sbírek galerie i depozitářů a videa k výstavám s komentáři odborníků.
Hornické muzeum Příbram vzniklo v roce 1886 a je největším svého druhu v Česku. Spravuje více než 50 objektů převážně technického charakteru a kilometry historického podzemí v areálu několika dolů. Má expozice v historických objektech v Příbrami a v pobočkách Památník Vojna, skanzen Vysoký Chlumec, Muzeum špýchar Prostřední Lhota a Muzeum zlata Nový Knín. Loni muzeum navštívilo téměř 124.000 lidí, největší zájem byl tradičně o podzemí dolů na stříbro a olovo.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu … ŠKOLSTVÍ Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si … LIFESTYLE Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má … ANKETA Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Louky, které zarůstaly, mokřady, které mizely, i voda, která z krajiny pomalu … Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici V neděli kolem jedné hodiny ranní vyjížděli záchranáři k dopravní nehodě osobního vozu … DOPRAVA Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup Základní škola pod Svatou Horou patří k nejstarším vzdělávacím institucím v Příbrami, … ROZHOVOR Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Historický zámek v Hluboši, kde trávil léta prezident Tomáš Garrigue Masaryk, čeká … ZAJÍMAVOSTI Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst Celostátní akce Speed Marathon, během níž policie po dobu 24 hodin kontroluje … DOPRAVA Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Tento víkend patří v Příbrami turistice, historii i společenskému dění. V sobotu 11. a … AKTUÁLNĚ
Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz