16. 1. svátek má Ctirad




Hornické muzeum chystá trojlístek adventních koncertů

26. listopadu 2021   (12:04)
Hornické muzeum chystá trojlístek adventních koncertů
foto: Hornické muzeum Příbram

O první adventní neděli vystoupí v areálu dolu Anna trio Romanza Music. Sbory Gambale, Arytmie Praha a MiniGambale se příbramskému publiku představí během prosince.


Adventní program Hornického muzea Příbram, s tradičními výstavami betlémů a dobovými akcemi, obohatí tři hudební vystoupení. Na první z koncertů se mohou diváci těšit již první adventní neděli, další dva se pak uskuteční během prosince.

V areálu dolu Anna se 28. listopadu od 18.00 představí soubor Romanza Music ve složení Monika Cimprich (housle), Jarmila Štruncová (klavír) a Michaela Linková (zpěv). Večerem s interpretací děl známých skladatelů bude provázet herec Pavel Nový. Vstupenky jsou v předprodeji v pokladně dolu Vojtěch.
V sobotu 4. prosince se od 17.00 zaposloucháte do vánočních melodií. Pěvecký sbor Gambale a ženský komorní sbor Arytmie Praha je uvedou v cáchovně dolu Anna. Díky průmyslové architektuře místní národní kulturní památky slibuje muzeum nevšední kulturní zážitek.
Posledním bodem hudebního kulturního programu je v neděli 12. prosince koncert sboru MiniGambale. Produkce začíná v 15.00 v Galerii Františka Drtikola. Zde bude od 4. prosince přístupná výstava Příbramské betlémy, která je společným počinem Hornického muzea Příbram a spolku Příbramských betlémářů. Vernisáž výstavy se uskuteční již v pátek 3. prosince od 17.00.

Muzeum také upozorňuje na dodržení aktuálních opatření během akcí: „Při vstupu na všechny uvedené koncerty je nutné předložit potvrzení o očkování, prodělání nemoci covid-19 nebo o negativním testu.“ Vzhledem k epidemiologické situaci zároveň žádá o ověření platných opatření před návštěvou, dostupných na webu www.muzeum-pribram.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program O víkendu si budete moci zavzpomínat na Hanu Hegerovou, poslechnout si blues-rockové … Kdy s dětmi k zápisu? Příbramské školy otevírají termíny už od ledna Kdy s dětmi k zápisu? Příbramské školy otevírají termíny už od ledna Zápisy do prvních tříd proběhnou letos v Příbrami dříve než obvykle — od 16. ledna do … Kruh se uzavírá: v Drakovně bude znovu kavárna. Prostory si pronajal provozovatel dvou příbramských restaurací Kruh se uzavírá: v Drakovně bude znovu kavárna. Prostory si pronajal provozovatel dvou příbramských restaurací Po více než sto letech se do přízemí Drakovny vrací kavárna. V místech, kde na počátku … Nepřehlédněte Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí Začalo to nenápadně. Dvě feny utekly ze zahrady rodinného domu. Jedna se brzy našla. … Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“ Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“ Radní kraje odsouhlasili poskytnutí financí na zajištění školního stravování pro děti … Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se v červnu stane centrem evropského hornictví. Od 12. do 14. června bude … Kultura Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Dopravní policisté ve Středočeském kraji řešili v roce 2025 celkem 13 857 dopravních … Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Oblíbený kulturní cyklus Večery s Golemem zve diváky na další výjimečný večer, který … Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí … ANKETA
Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz