31. 5. svátek má Kamila

Hornické muzeum chystá Prokopskou pouť a dárek pro děti za vysvědčení

29. června 2019   (06:57)
Hornické muzeum chystá Prokopskou pouť a dárek pro děti za vysvědčení
foto: pribram.cz

Tento víkend budou všechny expozice na Březových Horách přístupné pro děti pouze za 1 korunu



Prázdniny začaly. Hornické muzeum v Příbrami se přidává k dalším institucím ve městě, které na toto období připravuje nějakou speciální akci. Ta první proběhne již o tomto víkendu. Děti budou mít vstup do všech expozic na Březových Horách za symbolickou korunu. Zlákat se mohou nechat například na jízdu důlním vláčkem nebo prohlídku těžních strojů a další zajímavé exponáty. Prohlídky jsou přizpůsobeny nejmenším návštěvníkům. Otevřeno bude oba dny od 9 do 18 hodin.

Další akce je naplánována na příští víkend. Půjde již o 30. ročník Prokopské pouti. Ta se uskuteční 6. a 7. července a její konání podporuje Středočeský kraj i město Příbram. Jedná se o největší a nejslavnější hornickou pouť. Její tradice byla obnovena v roce 1990. Jako každý rok, i letos bude složena z hornické parády, polní mše a kulturního programu, který bude obohacený o stánkový prodej a atrakce.

Program začíná již v sobotu 6. července odpoledne. Večer bude hrát na náměstí J. A. Alise skupina Signál a od 21 hodin dojde i na Čepobití, což je průvod hornických světlonošů za doprovodu hornické kapely. V neděli se začne již od rána slavnostní přehlídkou účastníků hornické parády na náměstí TGM. Odtud se vydají přesně v 9 hodin na hornickou parádu směrem na Březové Hory. Po jejich příchodu bude od 10 hodin probíhat polní mše před kostelem sv. Prokopa. Odpoledne se můžete těšit na další body kulturního programu jako je šermířský souboj, divadelní vystoupení, Svatohorské trubače a další. Vstup do hornického muzea bude v tento den navíc také za symbolickou korunu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: red








Další články

SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu Fotbalová Příbram má důvod k velkým oslavám. SK Spartak Příbram po dlouhých 70 letech … SPORT Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice. Nahradí … ZDRAVOTNICTVÍ Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo V posledních letech je čím dál víc vidět jeden výrazný posun: jídlo už dávno není jen … LIFESTYLE Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera Po sobotním bouřlivém počasí, které se prohnalo částečně i naším regionem, můžeme … AKTUALIZOVÁNO Zničené náhrobky, pobořená zeď. Poslední židovská památka v Příbrami volá o pomoc Zničené náhrobky, pobořená zeď. Poslední židovská památka v Příbrami volá o pomoc Židovský hřbitov v Příbrami je jednou z nejtišších, ale zároveň nejvýmluvnějších … HISTORIE Příbram si dnes připomíná 134 let od březohorské důlní katastrofy. Tragédie, která změnila české hornictví Příbram si dnes připomíná 134 let od březohorské důlní katastrofy. Tragédie, která změnila české hornictví V neděli 31. května uplynulo 134 let od největší tragédie v dějinách českého rudného … HISTORIE Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. … LIFESTYLE Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open … SPORT Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním … ROZHOVOR
Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak … FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz