Horko příští týden zvolna ustoupí, ale teplo přetrvá do začátku školy
8. srpna 2020 (10:27)
foto: pribram.cz, ČTK
Příští týden budou maximální denní teploty zpočátku kolem tropických 30 stupňů Celsia a jen zvolna budou klesat.
Teplé počasí bude v Česku pokračovat. Příští týden budou maximální denní teploty zpočátku kolem tropických 30 stupňů Celsia a jen zvolna budou klesat. Na konci týdne meteorologové očekávají spíše letní dny s teplotou kolem 26 stupňů. V dalších týdnech se pak mírně ochladí ke 24 stupňům, i na začátek školního roku by mělo být teplo. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí do 6. září, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Co se týče srážek, meteorologové je očekávají průměrné až slabě podprůměrné. Týdně by mělo napršet 10 až dvacet milimetrů, tedy litrů vody na metr čtvereční. Z předpovědi je patrné, že pršet by mohlo zejména v posledních dvou týdnech prázdnin.
Průměrný úhrn srážek pro období od 10. srpna do 6. září je 62 milimetrů. Zatím nejvíc napršelo v roce 1995, kdy meteorologové naměřili 118 litrů na metr čtvereční. Nejméně srážek spadlo v roce 1953 s úhrnem 15 milimetrů.
Dlouhodobá průměrná teplota v Česku pro období příštích čtyř týdnů je 16,4 stupně Celsia. Podle záznamů vedených od roku 1951 bylo nejtepleji v roce 2018 s průměrem 18,7 stupně Celsia, zatím nejnižší průměr 13,3 stupně zaznamenali meteorologové v roce 1978.
Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.
Češi mají za sebou nejdeštivější červen od roku 1961, po kterém přišel červenec chudý na srážky a zároveň druhý nejchladnější za posledních deset let. Chladno bylo i tento týden, kdy se ještě v úterý teploty stěží dostaly ke dvacítce. Od středy už na několika místech meteorologové naměřili 26 stupňů a nyní očekávají několik dní slunečného a teplého počasí s teplotami mezi 27 a 32 stupni Celsia.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru
Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, …
LIFESTYLE
Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas
Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v …
SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně!
Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří …
PŘÍRODA
Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě chystá výstavu o osudech žen, které …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy
Jistě si návštěvníci CHKO Brdy všimli, že kolem třítrubeckého zámečku je už řadu týdnů …
AKTUÁLNĚ
Město navrhuje odepsat přes 769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla
Zastupitelé města Příbrami budou na dubnovém jednání rozhodovat o odpisu pohledávky ve …
POLITIKA
Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění
Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou …
AKTUALIZOVÁNO
Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů
Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní …
DOPRAVA
„Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala
MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním …
SPORT
Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m²
Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří …
KULTURA




