28. 10. je státní svátek
Holý: Obvinění ze střetu zájmů odmítám

12. října 2021   (13:46)
Holý: Obvinění ze střetu zájmů odmítám
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Na včerejším jednání zastupitelstva se probíralo téma rozvoje Fantovy louky, které vyvolal zastupitel Václav Švenda. Ten poukazoval na možný střet zájmů. Obvinění zásadně odmítá radní Jiří Holý, který zaslal redakci své vyjádření.


Pozemky na Fantově louce jsem koupil v době, kdy jsem ještě nebyl ani zastupitelem města Příbrami s tím, že jsou podle územního plánu určené k zastavění. Příbram v roce 2006 vypracovala urbanistickou studii na rozvoj území. Pozemky nesousedí s pozemky Města Příbram, jak opakovaně tvrdil na včerejším jednání zastupitel Václav Švenda, to se dá snadno zjistit pohledem na mapu. Mé pozemky mají přístup ke komunikaci, která je krajská, a ke všem sítím. Město Příbram není můj soused a nepotřebuji jeho souhlas k tomu, abych mohl toto území podle územního plánu rozvíjet.

S ostatními investory jsme se dohodli, že zkusíme najít řešení na rozvoj oblasti na základě platného územního plánu, architektonické studie a požadavků správců sítí. Zadáním bylo s ohledem na novou legislativu vyřešit území tak, aby každý vlastník měl přístup k sítím a komunikacím a aby bylo možné stavět na etapy. Podle základního komunikačního skeletu si každý nechal zpracovat své území tak, aby to dohromady dávalo smysl. Město se přidalo se zpracováním svého území a prověřilo tak jeho využitelnost. Každý si zaplatil zpracování svojí části zvlášť.
Nechápu, v čem přesně spočívá střet zájmů, ze kterého jsem byl Švendou obviněn. Město o ničem nerozhodovalo, já jsem od něj v rámci projektu nic nepotřeboval ani jsem mu nic nenabízel. Vycházel jsem z podkladů, které jsou každému přístupné na stránkách města, nemohl jsem tedy ani využívat jinému nedostupné informace. Stavbu nebude posuzovat Město Příbram, ale stavební úřad, tedy orgán státní správy. Jestli se město rozhodne připojit na budoucí komunikace, bude jednat s mými sousedy, protože já s ním nesousedím. Projekt při respektování územního plánu a studií umožňuje v budoucnu napojení města, to není ale podmínkou. Takže, co je špatně?
Jedná se podle územního plánu o jednu z nejdůležitějších rozvojových oblastí města, a tak je přirozené, že se rozvíjí. Jsem přesvědčený, že město potřebuje, aby tu podobný projekt vznikl. Na trhu byty chybí. Nemáme tu žádný projekt nového bydlení, kterým by byla Příbram atraktivní. V době, kdy ostatní města v kraji rostou je to brzda rozvoje.

Studii, která pokrývá pozemky města mají všichni zastupitelé už od srpna. Vyplývá z ní, že město tady může stavět bytové domy a zbytek pozemků poskytnout obyvatelům na individuální bydlení. To je přece dobrá zpráva. Neprobíhá ale žádná diskuse, jestli se má město pustit do výstavby sociálních nebo startovacích bytů na těchto pozemcích. To nikoho najednou nezajímá. Ostatně vztah k rozvoji města ukázala opozice i při projednávání změny územního plánu minulý měsíc. Nikdo z nich se o změny v průběhu nezajímal, nikdo nepřišel na veřejné projednání diskutovat s arch. Plickou, proč se rozhodl třeba zrušit VPS struhy a podél nich vedoucí cyklostezku. Ale na zastupitelstvu navrhli změny odmítnout a vrátit k přepracování a novému projednání. To by znamenalo, že všichni žadatelé, kteří radnici požádali o změnu územního plánu již před několika lety, by byli odsouzení k dalšímu třeba i ročnímu čekání na to, než se zastupitelé konečně dohodnou. Tohle je jen boj o politické body za každou cenu.
Byl jsem také vyzván, abych zveřejnil celou studii Fantovy louky. Projekt zaplatili investoři, každý svoji část, proto to není jen v mých rukou. Na základě tohoto prvního návrhu se hledají konkrétní řešení a probíhají jednání mezi investory, jak projekt realizovat. Je pravděpodobné, že se na základě toho projekt ještě změní, nikdo nechce zveřejňovat polotovar. Každý by svůj projekt rád představil podle svého a v tom nejlepším světle. Tak, aby bylo jasné, že je to nejen hezký ale i realizovatelný projekt. Budu jednat o tom, abychom projekt zveřejnili co nejdříve. Město již svou část zveřejnilo.


Jiří Holý
radní města Příbrami

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Jiří Holý/radní města Příbrami
autor: Jiří Holý
radní města Příbrami

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz