Holobrada: Chceme směnu budov, aby centrum pro integraci cizinců nebylo v nemocnici
NEPŘEHLÉDNĚTE
27. února 2020 (06:16)
foto: Janota
Na jednání s vedením příbramské nemocnice a zaměstnanci přijel premiér Andrej Babiš v doprovodu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a zástupců Středočeského kraje.
Vzácnou návštěvu přivítala Oblastní nemocnice v Příbrami dne 25. února. Přijel premiér Andrej Babiš v doprovodu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a zástupců Středočeského kraje. Po prohlídce akutního příjmu nemocnice proběhlo jednání s vedením, kde se probírala především složitá personální situace ve zdravotnictví a také problematika úhradové vyhlášky. Obdobná témata se probírala i na setkání se zaměstnanci. Podle ministra je již v běhu proces, díky kterému by se úhrady od zdravotních pojišťoven měly vyrovnat dle spravedlivého klíče. Ministerstvo také pracuje na tom, aby se studující zdravotní sestry mohly dříve dostat přímo do praxe. Ministr také přislíbil, že se osobně podívá na otázku pozdě odsouhlasené akreditace, kvůli které má sedm lékařů z dětského oddělení starosti s uznáním atestační praxe.
foto: Janota
Po debatě si premiér prohlédl paliativní lůžkové oddělení, které bylo před rokem za účasti ministra Vojtěcha slavnostně otevřeno. Následovalo slavnostní otevření babyboxu, který je konečně na svém definitivním místě. Po krátkém tiskovém prohlášení na téma koronaviru odjel premiér se zástupci kraje k dalšímu programu.
foto: Janota
„Návštěva byla určitě přínosná i pro zaměstnance, kteří slyšeli, jak vláda vnímá problémy ve zdravotnictví. Dotkli jsme se minulosti, ale hlavní diskuzní téma bylo udržení kvalitního týmu, finančního ohodnocení zaměstnanců a také to, jak se vyrovnat s platbami zdravotních pojišťoven. Jsem rád, že se mi podařilo panu premiérovi říct i o problému, který nemocnici tíží. Jedná se o převod budovy hygieny, která sídlí prakticky v areálu nemocnice.
foto: Janota
Chtěli bychom dotáhnout směnu budov, tak aby centrum pro integraci cizinců, které je zde plánováno, bylo v jiných místech než v areálu nemocnice. Věřím, že bychom jako nemocnice tuto budovy využili efektivněji. Je to určitě běh na dlouhou trať, ale věřím, že po jednání se nám to nakonec podaří,“ okomentoval návštěvu premiéra předseda představenstva Oblastní nemocnice v Příbrami MUDr. Stanislav Holobrada.
foto: Janota
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Martin Janota
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo?
Poslední dobou člověk slyší jednu větu skoro na každém kroku: „Ty ceny nemovitostí …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí
Na tento víkend připadá jedna z nejvýznamnějších akcí roku - 30. Setkání hornických …
AKTUÁLNĚ
V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda
Příbram v pátek 12. června po deseti letech znovu přivítá Hornické slavnosti. Město …
KULTURA
Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení
Nejen Příbram trápí černé skládky. Nelegální černou skládku v přírodě a popelnice plné …
FOTO
Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi
Most přes dálnici D4 u Jíloviště se bude bourat a na jeho místě vyroste nový. Důvodem …
AKTUÁLNĚ
Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky
Legendární pochod s originálním názvem je zpět! Už v sobotu 13. června odstartuje 8. …
TIP NA VÝLET
Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra
Jince se chystají na jednu z největších akcí roku. Jinecké slavnosti 2026 ovládnou v …
KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin za týden zlevnil až o korunu, nafta zůstává téměř beze změny
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 40,90 Kč …
DOPRAVA
Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli
Deštivé počasí, jak předpovídali meteorologové, už drazilo. Počasí bude nejen ve …
Eduarts v centru Příbrami: místo, kde děti rostou s jistotou a radostí z učení
Každý rodič si přeje, aby jeho dítě zvládalo školu, objevilo, co ho baví, a cítilo se …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ




