29. 7. svátek má Marta




Hokejisté už chystají brusle

3. prosince 2020   (14:39)
Hokejisté už chystají brusle
foto: pribram.cz

Hokejový klub HC Příbram dnes znovu přivítá své hráče na zimním stadionu. Zejména pro ty malé jsou to předčasné Vánoce, říká trenér Jan Chudý.


Vzhledem k příznivé situaci s vývojem pandemie vláda rozvolňuje další omezení. Už od dnešního dne se tak otěže povolily několika odvětvím. Mezi ně patří i sport.

S jistými omezeními znovu po dlouhé odmlce přivítá příbramský hokejový klub HC Příbram své budoucí hokejové hvězdy. O tom, jak bude probíhat návrat mladých hráčů do kabin a jak budou tréninky probíhat jsme si popovídali s trenérem Janem Chudým.
Přibývají noví zájemci o hokej?
Ano. Některé nové zájemce jsme měli i během lockdownu. Samozřejmě ale vše bude záležet na tom, kolik jich fakticky přijde na první trénink náboru.
Kolik hráčů teď znovu nastoupí?
Čtvrtečním dnem začínají trénovat všechny naše kategorie na ledě. Tréninky jsme nastavili jako dobrovolné. Nicméně podle informací, které mám od rodičů a trenérů, nikdo chybět nebude. Všechny děti už se nemohou dočkat, takže předpokládáme, že začnou všichni.

Jak budou tréninky probíhat? Bude jich více po menších skupinách?
Tréninky budeme koncipovat tak, abychom dodrželi všechna vládní nařízení. Budeme tedy trénovat v oddělených skupinách v menším počtu, ale tak, abychom dodrželi určitý standardní počet tréninkových jednotek pro každou kategorii, jako tomu bylo v době před stopkou.
Myslíte si, že bude problém znovu mladé hráče do tréninku dostat?
Nemohli jsme na led bezmála dva měsíce. Pro ty menší děti to jsou takové předčasné Vánoce, takže si myslím, že takový problém mít rozhodně nebudeme.
Zapojíte i sportování mimo stadion?
Ano, některé kategorie již trénují v těchto dnech venku a u dalších to zavedeme stejně.
Před nedávnem došlo k dokončení hokejové střelnice, k čemu přesně hráčům pomáhá?
Především tím můžeme konečně zintenzivnit trénink střelby. Střelnice však neslouží jen útočníkům a obráncům. Ke speciálním tréninkům ji využívají i naši brankáři, kteří zde zdokonalují jiné techniky.
Plánujete nějaké akce?
Vzhledem k současné situaci nemůžeme bohužel nic moc plánovat. Veškeré budoucí akce klubu i jednotlivých týmů se tak budou odvíjet od toho, co dovolí vládní nařízení. Jsme ale hlavně rádi, že se můžeme s hráči vrátit na led. To ostatní snad přijde brzy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová








Další články

Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku? Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku? Ještě před několika lety byly proteinové výrobky spojovány hlavně s kulturisty a … ZAJÍMAVOSTI Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Jan Tománek si zajistil účast na letošním mistrovství světa na … SPORT Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Tropické teploty, které překračují 30 stupňů Celsia, představují velkou zátěž nejen … AKTUÁLNĚ Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky Vojenské lesy a statky ČR (VLS) posilují ochranu lesů před požáry. V reakci na stále … AKTUÁLNĚ Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů Českou republiku čeká další vlna mimořádných veder. Meteorologové vydali výstrahu před … AKTUÁLNĚ Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu V přízemí Drakovny vzniká nový podnik Jolie Café et Pain. Prostory, kde na počátku 20. … FOTOGALERIE Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Festival Březnické léto pokračuje i během druhé poloviny prázdnin a nabídne pestrý … KULTURA Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Zemědělci ve Středočeském kraji v minulém týdnu postoupili se sklizní obilovin za … AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika V areálu zpracovatelské firmy v lokalitě u Zalán u Rožmitálu pod Třemšínem vypukl dnes … AKTUÁLNĚ
Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Obchodní řetězec Tesco podle informací britského deníku Financial Times zvažuje prodej … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz