16. 4. svátek má Irena




Hledáme náruč a domov pro opuštěné pejsky z našeho regionu

14. března 2018   (14:35)
Hledáme náruč a domov pro opuštěné pejsky z našeho regionu

Zájem našich čtenářů o články vypovídající o osudu zvířat naznačuje, že vám nejsou lhostejná. Jelikož i my v redakci jsme milovníky všeho živého, rozhodli jsme se podpořit pejsky, kterým nebylo shůry dáno, a mnoho štěstí ve svém životě prozatím nezažili.



Deny je 12 let starý kříženec střední až menší velikosti, bohužel ve svém životě neměl moc štěstí. Zhruba v roce si ho z příbramského útulku osvojila rodina z Dobříše. Po několika letech se manželé rozváděli, což pro Denyho znamenalo kotec a naprosté minimum pozornosti. Zpočátku nebyl krmen téměř vůbec a podle lidí, kteří ho v kotci viděli, byl velmi vyhublý. Poté nastal druhý extrém a přes mříže kotce mu bylo sypáno neomezené množství granulí bez procházek a bez dalšího kontaktu s lidmi.

Majitelé nebyli schopni vyvézt ho z kotce, protože na ně útočil, bylo nutné použít odchytovou tyč. Do útulku byl přijat v květnu 2014 v jeho 8 letech. Jakmile ale Deny zjistil, že mu nikdo nechce ublížit a bude se moci pohybovat i jinde než jen v kotci, který byl posledních pár let jeho celým světem, jeho chování se naprosto změnilo. Začal se o ošetřovatele zajímat, nechal se hladit, začal si hrát s míčky a cupovat plyšáky. Za pamlsek udělá téměř cokoli, miluje procházky a poznávání okolního světa.

Vzhledem k tomu, že k lidem už jednou důvěru ztratil, je nutné, aby za ním jeho budoucí majitel přišel vícekrát a postupně se spolu seznamovali. Deny je zpočátku trochu náročnějším pejskem, ale jakmile si získáte důvěru, bude vás skutečně milovat. Byl by vhodný ke zkušenějším a klidným lidem, kteří mu dají potřebný čas a nebudou požadovat hned vše najednou. I přesto, že je mu již 12 let, je to opravdu aktivní pejsek, který má rád pohyb. Nezaslouží si, aby dožil za mřížemi. Pro více informací se můžete obrátit na dobříšský útulek a paní Oplíštilovou (tel. 724 077 264).
Deny je 12 let starý kříženec střední až menší …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Lucie Oplíštilová
autor: jk








Další články

V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po … TIP NA VÝLET Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude … NEPŘEHLÉDNĚTE Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. … AKTUÁLNĚ Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. … AKTUÁLNĚ První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. … AKTUALIZOVÁNO Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data … AKTUÁLNĚ
Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu? Spouštíme novou sérii krátkých … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz