26. 7. svátek má Anna

Hledá se pachatel, který vyvezl stavební odpad do CHKO Brdy

29. srpna 2017   (06:28)
Další 3 fotografie v galeriiHledá se pachatel, který vyvezl stavební odpad do CHKO Brdy
foto: pribram.cz

Takto se zbavil, pro tuto chvíli ještě neznámý pachatel, stavební suti a odpadu v oblasti Hrachoviště


Dostala se k nám do redakce aktuální fotografie z oblasti Hrachoviště v nedávno vzniklém CHKO Brdy. Na dotaz jsme se dozvěděli i podrobnosti od vedoucího Správy CHKO, Mgr. Bohumila Fišera:

Dnes odpoledne v oblasti Hrachoviště. V týdnu zde několikrát byli pracovníci Správy a takovouto fotografii pořídit nebylo možné. Jak se Vám líbí, že jsou mezi námi tvorové, kteří jsou schopni bez jakékoliv úcty k přírodě, lesu a loukám vyvézt dvě Avie netříděné stavební suti do CHKO Brdy?

Jedná se o suť, zbytky sádrokartonů, perlinky, staré odpady, zbytky použité elektroinstalace, ale i papírový odpad z domova. Z jedné strany papírů popisy produktů firmy Mandík z Hostomic, z druhé domácí úlohy z angličtiny a matematiky. Kdo z té firmy staví a který z dodavatelů nám to do CHKO Brdy vyvezl? Určitě jste ho někdo viděl.

Hrachoviště, cca 5 km západně od Jinců, je místo, kde stávala stejnojmenná obec a od roku 1952, kdy byla zcela rozbořena, připomíná historii pouze stodola, kdysi patřící k č.p.4 a několik dalších fragmentů v podobě křížku, kamenného památníku i zbytků rozvalin.. Žije zde ale například velice vzácný listonoh letní, který se vyskytuje jen na několika místech v Čechách a jinde v Evropě též není častý. Lze zde najít i další vzácné živočichy například kuňku žlutobřichou.

Připojujeme se i my a žádáme naše čtenáře, aby pomohli pátrat po svědcích nebo popřípadě sami sdělili informace, pokud jsou jim k této události známy. Nebuďte lhostejní a pomozte i vy chránit místa, která se se svou překrásnou přírodou otevřela veřejnosti.
Hrachoviště, cca 5 km západně od Jinců, je …
foto: pribram.cz

Fotogalerie

Hledá se pachatel, který vyvezl stavební odpad do CHKO Brdy (1) Hledá se pachatel, který vyvezl stavební odpad do CHKO Brdy (2) Hledá se pachatel, který vyvezl stavební odpad do CHKO Brdy (3)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MP








Další články

Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na … LIFESTYLE Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se … AKTUÁLNĚ Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala … KULTURA Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, … Zloději si vybírají k vloupání hlavně auta v Příbrami Zloději si vybírají k vloupání hlavně auta v Příbrami Majetková kriminalita se i nadále významně podílí na celkové kriminalitě na … AKTUÁLNĚ Roztomilý vetřelec na Padrti. Nechtěná nutrie se objevila uprostřed Brd Roztomilý vetřelec na Padrti. Nechtěná nutrie se objevila uprostřed Brd Při toulkách kolem Padrťských rybníků člověk očekává setkání s ledňáčkem, volavkou … POZNÁVÁME BRDY Dům, který si nehraje na dokonalost. A možná právě proto zaujme Dům, který si nehraje na dokonalost. A možná právě proto zaujme Na dnešním realitním trhu často vídáme domy po rozsáhlých rekonstrukcích. Nové … PR Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny letí vzhůru Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny letí vzhůru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,49 Kč do 42,90 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Fesťáczek, tradiční pouťové oslavy a automobilové rally! Tipy na víkend: Fesťáczek, tradiční pouťové oslavy a automobilové rally! Poslední červencový víkend nabídne celou řadu kulturních i sportovních událostí! Děti … NEPŘEHLÉDNĚTE
Bohutínské pouťové oslavy nabídnou program od pátku do neděle. Součástí bude i pečení na Řimbabě Bohutínské pouťové oslavy nabídnou program od pátku do neděle. Součástí bude i pečení na Řimbabě Bohutínské pouťové oslavy letos proběhnou od pátku 24. července do neděle 26. … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz