vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   24. 9. 2020
Bohutín 4
Březnice 8
Čím 3
Dobříš 20
Dolní Hbity 2
Dublovice 2
Háje 3
Hluboš 4
Jablonná 2
Jince 3
Kamýk nad Vlt. 6
Konětopy 1
Kosova Hora 4
Krásná Hora nad Vltavou 1
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Milín 5
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 5
Nečín 5
Nedrahovice 2
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 4
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 1
Pičín 1
Příbram 135
Příčovy 3
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 9
Sedlčany 16
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 1
Třebsko 1
Trhové Dušníky 1
Vranovice 1
Vysoký Chlumec 1
Zbenice 1

Hlasování do participativního rozpočtu Společně pro Příbram potrvá už jen týden

14. června 2020   (10:14)
Hlasování do participativního rozpočtu Společně pro Příbram potrvá už jen týden

O vítězných projektech třetího ročníku participativního rozpočtu může rozhodovat, a spoluvytvářet tak občanský prostor měst a obcí, široká veřejnost. Elektronické hlasování skončí v sobotu 20. června minutu před půlnocí.


Hlasovat ve veřejné soutěži může každý občan starší 15 let. Kromě poslání hlasu přes elektronickou platformu je možné se hlasování zúčastnit také fyzicky na městském úřadě v Příbrami. K hlasování na webu je nutné vlastnit mobilní telefon – hlas nebo hlasy (každý hlasující má možnost rozdat tři kladné a jeden záporný) jsou ověřovány PIN kódem a z jednoho telefonního čísla tak se lze přihlásit pouze jednou. Lidé, kteří mobilem nedisponují, získají unikátní PIN u městských úředníků. To vše zdarma.

Z původních 17 předložených bylo k veřejnému hlasování schváleno 10 návrhů, jejichž krátký souhrn přinášíme. Podrobné informace a podklady k návrhům najdete na webu spolecne.pribram.eu.

Spojka Novák
Turistická spojka pro bezpečný pohyb pěších a cyklistů by měla vést z parkovací silnice u Nováku ke vstupní bráně z ulice Milínská (součástí projektu je i plánek). V současnosti lidé úsek přecházejí po silnici s poměrně vydatným provozem.  
 
Vital park v osadě Brod
Park v okolí vodní nádrže na Brodě má být atraktivnější zónou pro místní i turisty. Odpočinek a relaxaci vycházející z vitality vody (původní potok získá opět svou funkci) a rostlin doplní venkovní sportoviště určené všem generacím. Návrh upřesňuje vizuální prezentace a předpokládaný harmonogram prací. 

Revitalizace dětského hřiště na Nové Hospodě
Dosluhující dětské hřiště vybudované před 35 lety by mělo získat novou podobu a zajistit bezpečný prostor pro dětské hry. Hřiště je vhodné oplotit, osadit novými herními a odpočinkovými prvky. Plánek rozmístění a vizualizace budoucí podoby hřiště je přílohou projektu.
 
Růžová zahrada na Hořejší Oboře
Obhajovat veřejný přínos růží je slovy navrhovatele projektu jako obhajovat prospěšnost krásy. Zahrada má zaplnit deficit květinových záhonů ve městě, sloužit pro potěšení místních, návštěvníků města a včel. Inspiraci najdete u návrhu.
 
Částečné zastřešení příbramského skateparku
Díky střeše by jezdci mohli skatepark využívat i za nepříznivého počasí, v parných dnech by zajišťovala stín a zároveň by oddálila degradaci povrchů sportoviště. Fotografie ukazují, jak se se zastřešením vypořádaly jiné skateparky. 
 
Odpočinková místa na cyklostezce mezi Drkolnovem a Bohutínem
Návrh počítá s instalací laviček a odpadkových košů podél cyklostezky od budoucího parku Drkoláč (ul. Vokačovská) k Bohutínu. Místo zpřesňuje mapa.
 
Lanová atrakce pro dětské hřiště v osadě Žežice
Dětské hřišti v ulici Ke Hřišti by bylo rozšířeno o novou atrakci, tzv. lanová hnízda. Jak tento prvek vypadá, ukazuje vizualizace.
Dětské hřiště v osadě Lazec
Na původním hřišti stojí kovové a opotřebené herní prvky. Hřiště se navíc nachází vedle sportoviště pro starší děti a dospělé a kulturně společenské místnosti, kde se koná většina osadních akcí, a poskytlo by chybějící adekvátní prostor pro nejmenší.  
 
Park pod Svatou
Nevyužívaný pozemek vedle Sportovního areálu pod Svatou Horou by mohl mít podobu parku s centrálním dřevěným altánem a Oázou klidu s lehátky. Místo by sloužilo nejen jako odpočinkový park, ale díky altánu také pro pořádání veřejných kulturních akcí. Přesnější obrysy současného stavu pozemku a představu navrhovatele nastiňuje přiložená prezentace.   
 
Oddychová zóna Nová Hospoda
Projekt zahrnuje obnovu části bývalých sportovišť a vodní nádrže s perspektivou revitalizace celé původní oddychové zóny do budoucna. Kromě volnočasových funkcí areálu, přístupného veřejnosti celoročně, by byl zprovozněním nádrže zabezpečen zdroj vody pro případ požáru. Návrh podrobně rozepisuje rozsah prací.  
 

Autorka článku je navrhovatelkou jednoho z projektů.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Společně pro Příbram

autor: Magdalena Rezková

Další články

Řidič Octavie se podruhé narodil: Po nárazu do stromu sešrotoval auto a vyvázl s lehkým zraněním Řidič Octavie se podruhé narodil: Po nárazu do stromu sešrotoval auto a vyvázl s lehkým zraněním Muže, který usmrtil svého otce, poslal soud na deset let do vězení Muže, který usmrtil svého otce, poslal soud na deset let do vězení Starosta Příbrami a ředitel nemocnice dnes darovali krev Starosta Příbrami a ředitel nemocnice dnes darovali krev Oblastní nemocnice Příbram na oddělení odběru krve přijala dva významné dárce. 24. září 2020   (17:55) Záchranná služba zřídila bezplatné volání pro lidi s podezřením na koronavirus Záchranná služba zřídila bezplatné volání pro lidi s podezřením na koronavirus Záchranná zdravotnická služba Středočeského kraje pro obyvatele zřídila bezplatnou telefonní linku, kde v souvislosti s podezřením na nákazu covid-19 mohou získat celou řadu potřebných informací. 24. září 2020   (15:43) Drn Drn, svým velkým malotraktorem už se do Příbrami řítí MIG 21 Drn Drn, svým velkým malotraktorem už se do Příbrami řítí MIG 21 Jiří Macháček společně s kapelou usedne do kabiny stíhacího letounu v sobotu v 21:30 hodin. 24. září 2020   (14:31) Volit je možné i v případě karantény nebo izolace Volit je možné i v případě karantény nebo izolace Termín voleb do zastupitelstev krajů a třetiny senátu je stanoven na začátek října. K volbám díky speciálním opatřením budou moci i voliči, kteří jsou aktuálně v karanténě či izolaci spojené s onemocněním covid-19. 24. září 2020   (12:20) Jindřich Havelka: "Prvním a největším bohatstvím je zdraví" Jindřich Havelka: "Prvním a největším bohatstvím je zdraví" PR Víkendová studená fronta odstartuje v Příbrami topnou sezonu Víkendová studená fronta odstartuje v Příbrami topnou sezonu Bible čtivě a pro všechny. Překlad pro čtenáře 21. století představí jeho autor v Březnici Bible čtivě a pro všechny. Překlad pro čtenáře 21. století představí jeho autor v Březnici V bývalé jezuitské koleji v Březnici se dnes setkáte s teologem a překladatelem Alexandrem Flekem. Projektem moderního překladu Bible strávil s kolegy patnáct let. 24. září 2020   (08:15)
Restaurace a bary mohou po 22:00 prodávat přes okénko Restaurace a bary mohou po 22:00 prodávat přes okénko Soubor novinek vrací do hry řadu opatření, která si Češi mohou pamatovat z jara. 24. září 2020   (06:33)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz