5. 7. je st. svátek (Cyril a Metoděj)

Hladina Orlíku by mohla klesnout o dalších 5 metrů

FOTOGALERIE
30. září 2015   (09:09)
Dalších 11 fotografií v galeriiHladina Orlíku by mohla klesnout o dalších 5 metrů
foto: pribram.cz

Při současném počasí každý den z nádrže ubývá 15 centimetrů vody.



Jak jsme vás již informovali, hladina Orlického jezera se momentálně nachází zhruba 9 metrů pod běžným stavem. Podle nejnovějších informací Povodí Vltavy by se hladina mohla dále snižovat. Do přehrady každou sekundu přitéká 19 kubíků vody, ale odtéká 37 kubíků. Při této hydrologické situaci každý den hladina klesá o dalších 15 centimetrů.

Pokles by se měl ale brzy zpomalit, protože hladina vodního díla Slapy se bude po ukončení rekreačního období snižovat na zimní úroveň. Podle mluvčího Povodí Vltavy Hugo Roldána je v plánu upouštět Orlík o dalších pět metrů, pak se budou vyprazdňovat Slapy. Tím by Orlík dosáhl své minimální hladiny.

„Pokud by sucho dále pokračovalo, snížil by se odtok z Vltavské kaskády na hodnotu přítoku tak, aby hladina dále neklesala. Pokud začne více pršet a přítok se zvýší nad minimální stanovený odtok, nádrže se začnou znovu plnit,“ vysvětluje situaci Hugo Roldán, který ale dodává, že větší deště, které by mohly situaci pomoc, se zatím neočekávají.

Uživatelé vodní nádrže Orlík a místní podnikatelé poslali petici příslušnému ministerstvu. V ní žádají přehodnocení manipulace s vodní hladinou. Podle autorů petice nebyla přehrada v jarních měsících plně napuštěna, což výrazně zkrátilo její použitelnost. To ale Povodí Vltavy odmítá s tím, že situace byla špatná již od začátku roku a posledním měsícem s průměrnými srážkovými úhrny byl březen.

Fotogalerie

Hladina Orlíku by mohla klesnout o dalších 5 metrů (1) Hladina Orlíku by mohla klesnout o dalších 5 metrů (2) Hladina Orlíku by mohla klesnout o dalších 5 metrů (3) Hladina Orlíku by mohla klesnout o dalších 5 metrů (4) Hladina Orlíku by mohla klesnout o dalších 5 metrů (5) Hladina Orlíku by mohla klesnout o dalších 5 metrů (6) Hladina Orlíku by mohla klesnout o dalších 5 metrů (7) Hladina Orlíku by mohla klesnout o dalších 5 metrů (8) Hladina Orlíku by mohla klesnout o dalších 5 metrů (9) Hladina Orlíku by mohla klesnout o dalších 5 metrů (10) Hladina Orlíku by mohla klesnout o dalších 5 metrů (11)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Oblíbený výletní vlak Cyklohráček vyráží i letos na mimořádné prázdninové výlety. Od … AKTUÁLNĚ Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Léto a prázdniny jsou obdobím, kdy tisíce lidí míří k moři, na koupaliště, k rybníkům … AKTUÁLNĚ Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Příbram má nový velký sportovní úspěch. Petruška Škopková se na letošním Mistrovství … SPORT Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu První červencový víkend patří v Příbrami tradiční Prokopské pouti. Největší a … ZAJÍMAVOSTI Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Červencové státní svátky letos připadají na neděli 5. července a pondělí 6. července. … AKTUÁLNĚ Mateřídouška provoněla brdské stráně. Drobounká bylinka s velkou silou Mateřídouška provoněla brdské stráně. Drobounká bylinka s velkou silou Začátek léta přináší do brdských luk a pastvin jednu z nejkrásnějších a … POZNÁVÁME BRDY Drahenice znovu ožijí sportem. Tradiční Drahenice Cup nabídne fotbal, volejbal i bohatý doprovodný program Drahenice znovu ožijí sportem. Tradiční Drahenice Cup nabídne fotbal, volejbal i bohatý doprovodný program V sobotu 4. července od 9 hodin se v Drahenicích uskuteční tradiční Drahenice Cup ve … NEPŘEHLÉDNĚTE Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny se po celý týden prakticky nezměnily Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny se po celý týden prakticky nezměnily Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami stejně jako minulý týden a to v … DOPRAVA Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu Iktové centrum Oblastní nemocnice Příbram, specializované pracoviště určené pro … AKTUÁLNĚ
Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně K řetězové dopravní nehodě došlo v pátek dopoledne na silnici II/604 u Milína, která … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz