2. 5. svátek má Zikmund

Historický úspěch českého týmu flag fotbalistek na juniorském mistrovství Evropy v Srbsku

9. září 2024   (20:30)
Dalších 6 fotografií v galeriiHistorický úspěch českého týmu flag fotbalistek na juniorském mistrovství Evropy v Srbsku
foto: Příbram Bobcats / se souhlasem

V srbském Bělehradě se uskutečnilo juniorské mistrovství Evropy, na kterém se představily tři reprezentační týmy z České republiky. Významnou roli ve všech týmech hrají hráči a trenéři z týmu Příbram Bobcats. Největší úspěch zaznamenal tým dívek U17, který se při své premiéře na evropském šampionátu blýskl stříbrnou medailí.


Dívky U17 – Historický úspěch a stříbrná medaile
Pro tým U17 dívek znamenal start na mistrovství Evropy náročný první den, kdy je čekaly hned tři zápasy. Tento vstup však zvládly výborně, když si připsaly dvě vítězství – nad úřadujícími vicemistryněmi Evropy z Itálie a nad německým týmem. Úspěšný první den jim zajistil dobré postavení pro další průběh turnaje.

Následný druhý hrací den zahájily dívky soubojem s juniorskými mistryněmi Evropy z Velké Británie, které porazily poměrem 34:19. Další vítězství 50:32 přišlo v utkání proti Rakousku, které na předchozím mistrovství získalo bronzovou medaili.

Tým dívek U17 postoupil ze skupiny ze třetího místa a v semifinále narazil na Finsko, které porazil 25:7 a postoupil do finále. Ve finálovém utkání proti Španělsku tahaly české dívky dlouho za delší konec. V dramatickém závěru však španělský tým otočil skóre a české reprezentantky si ze Srbska odvážejí stříbrnou medaili a titul vicemistryň Evropy. Pro tento tým, který se na evropském šampionátu objevil poprvé, jde o historický úspěch.

Tým mix U15 a chlapci U17 – Boje do posledních vteřin
Tým U15 měl během prvního hracího dne těžký los a všechny zápasy prohrál, byť jen těsně na skóre. V druhém hracím dni přišla důležitá výhra proti Švýcarsku, která výrazně zvedla morálku v týmu. Třetí den přinesl dvě vybojovaná vítězství týmu v prodloužení, čímž si zajistili 9. místo v celkovém pořadí.

Chlapci U17 měli rovněž těžké soupeře. V prvním hracím dni zvítězili nad Španělskem a Finskem, ale těsně prohráli s úřadujícím mistrem Evropy Izraelem, kde prohra o pouhé dva body velmi bolela. Nakonec tým chlapců U17 skončil na solidním 6. místě.

Mistrovství Evropy v Bělehradě přineslo českým týmům mnoho úspěchů a zkušeností. Největším triumfem je stříbrná medaile týmu dívek U17, který se tak do České republiky vrací jako vicemistr Evropy. Ostatní týmy sice na medailové pozice nedosáhly, předvedly ale bojovné výkony a ukázaly potenciál české mládežnické reprezentace.
Trenéři U17 dívky z klubu Příbram Bobcats:
HC Nikola Vokurková
DC Andrea Němcová

Hráčky U17 dívky z klubu Příbram Bobcats:
Aneta Rotyková
Sára Drdošová

Fotogalerie

Historický úspěch českého týmu flag fotbalistek na juniorském mistrovství Evropy v Srbsku (1) Historický úspěch českého týmu flag fotbalistek na juniorském mistrovství Evropy v Srbsku (2) Historický úspěch českého týmu flag fotbalistek na juniorském mistrovství Evropy v Srbsku (3) Historický úspěch českého týmu flag fotbalistek na juniorském mistrovství Evropy v Srbsku (4) Historický úspěch českého týmu flag fotbalistek na juniorském mistrovství Evropy v Srbsku (5) Historický úspěch českého týmu flag fotbalistek na juniorském mistrovství Evropy v Srbsku (6)

foto: Příbram Bobcats / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Příbram Bobcats
autor: Michaela Rom








Související


Další články

Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000! Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000! 34 000 lidí. 34 000 příběhů. 34 000 důvodů, proč to celé dává smysl. A my si toho … NEPŘEHLÉDNĚTE Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“ Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“ Základní škola Příbram II, Jiráskovy sady 273 je tradiční komunitní škola umístěná v … ROZHOVOR Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se … POZNÁVÁME BRDY Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž Příbram si doma připsala cenné tři body. Proti Dynamu České Budějovice sice prohrávala … SPORT SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu Tohle je sportovní pohádka, která se stala skutečností. Dobříšští školáci z 2. ZŠ … SPORT Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona Na vodních dílech Slapy a Orlík začala od 1. května plavební sezona. O víkendu Povodí … AKTUÁLNĚ První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První květen. Datum, které ve světě znamená protesty, průvody a připomínku dělnických … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury O víkendu se můžete pěšky vydat na Vysokou za Dvořákem, vyrazit na pochod kolem … NEPŘEHLÉDNĚTE Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit Nedostatek parkovacích míst je dlouhodobý problém většiny českých měst — a Příbram … AKTUÁLNĚ
Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ se často tváří jako pohádka, ale ve skutečnosti je to jedna z nejjemnějších … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz