Historický okamžik: Koleje v Husově ulici jsou pryč
2. dubna 2019 (11:37)
Koleje byly již dlouhou řadu let nepoužívané.
Nemožné se stalo skutečností. Po mnoha letech toužebných proseb zmizí z Rožmitálské ulice tento přirozený retardér, kvůli kterému řada automobilů snižovala rychlost téměř do zastavení. Husova a navazující Rožmitálská ulice přitom patří mezi nejfrekventovanější ve městě a jedná se prakticky o jediné spojení dopravy směrem na západ.
O odstranění kolejí jednalo město několik let. Celou záležitost komplikovala skutečnost, že silnice spadá pod ŘSD a koleje mají také svého vlastníka. Naštěstí se podařilo vše domluvit a koleje byly dnes ráno definitivně odstraněny.
Nyní se musí v místě oprav položit nový asfalt. To by mělo trvat maximálně do 15. dubna. Všichni ale doufají, že se dokončení stihne dříve. Kvůli uzavřené silnici velmi dramaticky narostla dopravní zátěž v centru města, kde se tvoří dlouhé kolony.
O odstranění kolejí jednalo město několik let. Celou záležitost komplikovala skutečnost, že silnice spadá pod ŘSD a koleje mají také svého vlastníka. Naštěstí se podařilo vše domluvit a koleje byly dnes ráno definitivně odstraněny.
Nyní se musí v místě oprav položit nový asfalt. To by mělo trvat maximálně do 15. dubna. Všichni ale doufají, že se dokončení stihne dříve. Kvůli uzavřené silnici velmi dramaticky narostla dopravní zátěž v centru města, kde se tvoří dlouhé kolony.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: red
Další články
Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně
Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. …
LIFESTYLE
Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF
Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open …
SPORT
Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí
ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním …
ROZHOVOR
Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut
Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak …
FOTO
Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky
Příbram čeká nabitý sportovní víkend. Už 30. a 31. května se areál Nový rybník promění …
SPORT
Kociánek, drobný klenot brdských lesů
Když člověk prochází jarními Brdy, snadno přehlédne jednu z jejich nejpůvabnějších …
POZNÁVÁME BRDY
Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem
Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série …
AKTUALIZOVÁNO
Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry
Ještě před pár lety byly běžecké kluby hlavně o sportu. Dnes se z nich stále častěji …
ZAJÍMAVOSTI
Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek
Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, …
ZAJÍMAVOSTI
Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci
/FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody …
BLESKOVÁ ZPRÁVA






