14. 4. svátek má Vincenc




Hejtmanka Pecková nebude kandidovat na místopředsedkyni STAN, zdůvodnila to vytížeností v čele kraje

22. července 2022   (22:10)
Hejtmanka Pecková nebude kandidovat na místopředsedkyni STAN, zdůvodnila to vytížeností v čele kraje
foto: Středočeský kraj

Mimořádný sněm vládního hnutí v sobotu rozhodne o novém vedení. S podporou všech krajů bude stranický mandát obhajovat předseda STAN a ministr vnitra Vít Rakušan.


Středočeská hejtmanka Petra Pecková nebude na sobotním sněmu Starostů a nezávislých v Hradci Králové kandidovat na místopředsedkyni hnutí. Zdůvodnila to vytížeností v čele kraje. Bude se ucházet o zvolení řadovou členkou předsednictva, sdělila dnes Pecková.

Své rozhodnutí dnes Pecková oznámila na celostátním výboru v Hradci Králové. "Velmi si vážím podpory členů a nominací z několika krajů. Velká časová dotace, kterou místopředsedové podle mě nutně musí práci věnovat, mě vede k rozhodnutí podpořit další výborné kandidující kolegy, kteří budou mít na toto poslání prostor," uvedla hejtmanka.
Připomněla, že Středočeský kraj nemá po úmrtí náměstka Věslava Michalika (STAN) zvoleného nového radního a ona má nyní ze zákona svěřenou násobně větší agendu. "Středočeský kraj chci řídit odpovědně a být skvělou hejtmankou. Po zvážení všech okolností požádám delegáty o jejich hlasy při volbě na řadového člena předsednictva," dodala.
Připomněla také, že dosud nebyla členkou hnutí, ale pouze registrovaným příznivcem. Na řízení STAN se nijak nepodílela. Svou podporu hnutí projevila podáním přihlášky do STAN před 14 dny. "Dnes ji krajský výbor schválil a já jsem teprve několik hodin členkou. Člověk má kariérně jít postupnými kroky a získáváním zkušeností," uvedla Pecková. Dodala, že chce udělat maximum, aby pomohla STAN z pozice členky předsednictva a hejtmanky největšího českého kraje.

Mimořádný sněm vládního hnutí v sobotu rozhodne o novém vedení. S podporou všech krajů bude stranický mandát obhajovat předseda STAN a ministr vnitra Vít Rakušan. Zbytek užšího vedení se z velké části změní poté, co hnutí o většinu jeho členů přišlo. Narychlo svolaným sněmem reaguje STAN mimo jiné na korupční kauzu spojenou s pražským dopravním podnikem, v níž čelí stíhání bývalý primátorův náměstek za STAN Petr Hlubuček. Rakušan před sněmem zmínil, že by si ve vrcholných rolích dokázal představit své nejbližší spolupracovníky, mimo jiné právě Peckovou

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. … NEPŘEHLÉDNĚTE Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V … ZVÍŘATA Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Už ve středu 15. dubna vypukne každoroční bezpečnostní akce policie Speed Marathon, … AKTUÁLNĚ Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a … NEPŘEHLÉDNĚTE Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. … NEPŘEHLÉDNĚTE Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem … FOTO Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT
Studenti pomáhali nemocné holčičce Studenti pomáhali nemocné holčičce Sport může pomáhat. Přesvědčili se o tom studenti středních škol na Příbramsku, kteří … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz