14. 5. svátek má Bonifác




Hejtmanka Pecková: Aktivní role romských neziskových organizací při řešení případné komplikace s uprchlíky je naprosto klíčová

27. dubna 2022   (18:56)
Hejtmanka Pecková: Aktivní role romských neziskových organizací při řešení případné komplikace s uprchlíky je naprosto klíčová
foto: Středočeský kraj

Ve Středočeském kraji se doposud k pobytu zaregistrovalo 45.848 uprchlíků.


Středočeská asistenční centra pro ukrajinské běžence v Kutné Hoře, Mladé Boleslavi a Příbrami od soboty zkrátí provozní dobu. Ve všední dny budou otevřená od 8:00 do 17:00, o víkendech do 15:00. Doposud je provoz od 7:00 do 21:00. Za úterý se v těchto centrech zaregistrovalo 115 Ukrajinců prchajících před válkou, je to téměř o dvě třetiny méně než minulé úterý. Od začátku fungování středočeská centra pomoci mimo Prahu odbavila 24.634 běženců. Po dnešním jednání krajského krizového štábu to uvedl mluvčí hejtmanství David Šíma.

"Dlouhodobě se vytíženost krajských asistenčních center snižuje, není tedy nutné zachovávat tak rozsáhlý provoz náročný především na lidské zdroje. Budeme dále sledovat efektivitu provozu a vyhodnocovat, zda je efektivní i nadále zachovat všechna tři centra v provozu. Chci věřit, že nebude nutné činnost center opět posilovat kvůli pokračující válce na Ukrajině, ale samozřejmě jsme na to vždy v případě potřeby připraveni,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková (STAN).
Kraj rovněž zkrátí provozní dobu středočeské infolinky pro uprchlíky, bude dostupná ve všední dny od 8:00 do 17:00 a o víkendech od 8:00 do 15:00 na telefonním čísle 226 288 400.
Krizový štáb dnes také rozhodl, že objekt vytipovaný ministerstvem vnitra pro ubytování ukrajinských Romů v kasárnách v Benešově není vhodný, například kvůli své poloze v centru města, což by komplikovalo zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti.

"Ve Středočeském kraji se aktuálně nepotýkáme s žádnými zásadními problémy při ubytovávání romských uprchlíků. Několik desítek osob je ubytováno v zařízení v Bezděčíně na Mladoboleslavsku, kde vše probíhá bez komplikací, a to i díky úzké spolupráci s občanským sdružením Romodrom, kterému velice děkuji. Je nezbytné, aby se maximálně zapojily právě romské neziskové organizace. Jejich aktivní role v komunitě a zapojení se do řešení situace v případě komplikací je naprosto klíčová," doplnila Pecková.
Ve Středočeském kraji se doposud k pobytu zaregistrovalo 45.848 uprchlíků, v celém Česku je jich zhruba 310.000.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa … SPORT Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,59 Kč do 43,90 Kč … DOPRAVA Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do … ZAJÍMAVOSTI Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? … TIP NA VÝLET Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty Už v sobotu 16. května odstartuje 59. ročník jednoho z nejslavnějších turistických … AKTUÁLNĚ V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu Ve čtvrtek 14. května ráno mířily hasičské vozy do ulice Gen. R. Tesaříka v … AKTUÁLNĚ Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit Kyberkriminalita v Česku dál prudce roste. Jen za první čtvrtletí letošního roku … AKTUÁLNĚ Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod … AKTUALIZOVÁNO Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči … AKTUÁLNĚ
Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz