25. 4. svátek má Marek

Hejtman Řihák navštívil Kadeřábkův den a předal čestné medaile

5. června 2014   (16:15)
Hejtman Řihák navštívil Kadeřábkův den a předal čestné medaile

Odborný program sledovaly přibližně dvě stovky lékařů a zdravotníků.


Včera se Oblastné nemocnice Příbram stala dějištěm již pátého ročníku setkání lékařů pod názvem Kadeřábkův den. Její organizaci měla na starosti jednotka intenzivní péče interního oddělení a záštitu nad akcí převzal hejtman Středočeského kraje Josef Řihák (ČSSD), který zahájení osobně zúčastnil.

„Příbramskou nemocnici znám velmi dobře a její služby využívám. Děkuji všem lékařům, zdravotním sestrám a dalšímu zdravotnickému personálu za péči, které se nám pacientům, dostává. Středočeský kraj se snaží co nejlépe pečovat o své oblastní nemocnice. Investujeme nemalé peníze do zlepšení prostředí pro pacienty a personál nemocnic i do přístrojového vybavení. A myslím, že investice do našich nemocnic jsou vidět. Vážím si také, že naše nemocnice spolupracují s fakultními nemocnicemi. Výsledkem je například i dnešní seminář, na kterém se o své zkušenosti podělí s příbramskými lékaři a zdravotními sestrami špičkoví specialisté,“ řekl v zahajovacím projevu hejtman Josef Řihák.

Oceněno celkem šest osob

Hejtman Řihák spolu s ředitelem Stanislavem Holobradou předali prvních šest čestných medailí Františka Kadeřábka. Ocenění získali lékařky Alexandra Žofková a Růžena Holečková, zdravotní sestry Marie Vohradská a Vlasta Smetánková a in memoriam i lékaři Zdeněk Brandtl a Fedor Kasper.

Semináře vedly špičky české medicíny

Program pátého Kadeřábkova dne v Oblastní nemocnici Příbram pokračoval odbornými přednáškami, na kterých vystoupili renomované osobnosti - například Vladimír Beneš z Neurochirurgické kliniky Ústřední vojenské nemocnice Praha a Štěpán Linakurau z pražského protonového centra. Pozvání přijali i lékaři z interní kliniky při 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, z interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice, z Institutu klinické a experimentální medicíny a mnoho dalších.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
pribram.cz
foto: red

autor: red, MJDalší články

Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17) Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Společnost musela vysvětlit podezřele nízkou nabídku a další formality. 24. dubna 2019   (06:06) Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Silnice I/18 byla uzavřena 23. dubna 2019   (18:56) AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Na místě operuje 11 jednotek hasičů. 23. dubna 2019   (16:43) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz