20. 8. svátek má Bernard

Hejtman Řihák navštívil Kadeřábkův den a předal čestné medaile

5. června 2014   (16:15)
Hejtman Řihák navštívil Kadeřábkův den a předal čestné medaile

Odborný program sledovaly přibližně dvě stovky lékařů a zdravotníků.


Včera se Oblastné nemocnice Příbram stala dějištěm již pátého ročníku setkání lékařů pod názvem Kadeřábkův den. Její organizaci měla na starosti jednotka intenzivní péče interního oddělení a záštitu nad akcí převzal hejtman Středočeského kraje Josef Řihák (ČSSD), který zahájení osobně zúčastnil.

„Příbramskou nemocnici znám velmi dobře a její služby využívám. Děkuji všem lékařům, zdravotním sestrám a dalšímu zdravotnickému personálu za péči, které se nám pacientům, dostává. Středočeský kraj se snaží co nejlépe pečovat o své oblastní nemocnice. Investujeme nemalé peníze do zlepšení prostředí pro pacienty a personál nemocnic i do přístrojového vybavení. A myslím, že investice do našich nemocnic jsou vidět. Vážím si také, že naše nemocnice spolupracují s fakultními nemocnicemi. Výsledkem je například i dnešní seminář, na kterém se o své zkušenosti podělí s příbramskými lékaři a zdravotními sestrami špičkoví specialisté,“ řekl v zahajovacím projevu hejtman Josef Řihák.

Oceněno celkem šest osob

Hejtman Řihák spolu s ředitelem Stanislavem Holobradou předali prvních šest čestných medailí Františka Kadeřábka. Ocenění získali lékařky Alexandra Žofková a Růžena Holečková, zdravotní sestry Marie Vohradská a Vlasta Smetánková a in memoriam i lékaři Zdeněk Brandtl a Fedor Kasper.

Semináře vedly špičky české medicíny

Program pátého Kadeřábkova dne v Oblastní nemocnici Příbram pokračoval odbornými přednáškami, na kterých vystoupili renomované osobnosti - například Vladimír Beneš z Neurochirurgické kliniky Ústřední vojenské nemocnice Praha a Štěpán Linakurau z pražského protonového centra. Pozvání přijali i lékaři z interní kliniky při 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, z interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice, z Institutu klinické a experimentální medicíny a mnoho dalších.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
pribram.cz
foto: red

autor: red, MJDalší články

Rostou! Houbaři nosí plné koše Rostou! Houbaři nosí plné koše V posledních dnech konečně nosí houbaři domů plné košíky. 19. srpna 2019   (18:46) Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černého mrzí neúspěch i kvůli fanouškům, kteří mu vyjadřovali po několik dní opět obrovskou podporu! 19. srpna 2019   (15:38) Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem V neděli odpoledne omezila vážná dopravní nehoda provoz na silnici I/4 19. srpna 2019   (12:51) Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Oba dva kříženci byli odchyceni v Příbrami 19. srpna 2019   (10:36) Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18) Agresivita vos se v srpnu stupňuje Agresivita vos se v srpnu stupňuje Vosy jsou dokonce agresivnější než včely a sršni. Útočí bez rozpaků kdykoli, kdy se cítí být v ohrožení 18. srpna 2019   (19:50) Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací V první vlně vyplácených žádostí bude uspokojeno 200 žadatelů, jimž bude vyplaceno téměř 24 milionu korun 18. srpna 2019   (16:50) Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Na místě se tvoří dlouhé kolony 18. srpna 2019   (14:53) Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Sobotní odpoledne ožila Obecnice tradiční oslavou ukončení žní 18. srpna 2019   (11:56) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz