18. 6. svátek má Milan

Hejtman Řihák navštívil Kadeřábkův den a předal čestné medaile

5. června 2014   (16:15)
Hejtman Řihák navštívil Kadeřábkův den a předal čestné medaile

Odborný program sledovaly přibližně dvě stovky lékařů a zdravotníků.


Včera se Oblastné nemocnice Příbram stala dějištěm již pátého ročníku setkání lékařů pod názvem Kadeřábkův den. Její organizaci měla na starosti jednotka intenzivní péče interního oddělení a záštitu nad akcí převzal hejtman Středočeského kraje Josef Řihák (ČSSD), který zahájení osobně zúčastnil.

„Příbramskou nemocnici znám velmi dobře a její služby využívám. Děkuji všem lékařům, zdravotním sestrám a dalšímu zdravotnickému personálu za péči, které se nám pacientům, dostává. Středočeský kraj se snaží co nejlépe pečovat o své oblastní nemocnice. Investujeme nemalé peníze do zlepšení prostředí pro pacienty a personál nemocnic i do přístrojového vybavení. A myslím, že investice do našich nemocnic jsou vidět. Vážím si také, že naše nemocnice spolupracují s fakultními nemocnicemi. Výsledkem je například i dnešní seminář, na kterém se o své zkušenosti podělí s příbramskými lékaři a zdravotními sestrami špičkoví specialisté,“ řekl v zahajovacím projevu hejtman Josef Řihák.

Oceněno celkem šest osob

Hejtman Řihák spolu s ředitelem Stanislavem Holobradou předali prvních šest čestných medailí Františka Kadeřábka. Ocenění získali lékařky Alexandra Žofková a Růžena Holečková, zdravotní sestry Marie Vohradská a Vlasta Smetánková a in memoriam i lékaři Zdeněk Brandtl a Fedor Kasper.

Semináře vedly špičky české medicíny

Program pátého Kadeřábkova dne v Oblastní nemocnici Příbram pokračoval odbornými přednáškami, na kterých vystoupili renomované osobnosti - například Vladimír Beneš z Neurochirurgické kliniky Ústřední vojenské nemocnice Praha a Štěpán Linakurau z pražského protonového centra. Pozvání přijali i lékaři z interní kliniky při 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, z interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice, z Institutu klinické a experimentální medicíny a mnoho dalších.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
pribram.cz
foto: red

autor: red, MJDalší články

Výtržníci dluží městu přes milion korun Výtržníci dluží městu přes milion korun Vzhledem ke klientele záchytných stanic se městům nevyplácí peníze vymáhat 18. června 2019   (12:26) Hasiči ze Starosedlského Hrádku oslaví v sobotu 120 let, bude i ohnivá show Hasiči ze Starosedlského Hrádku oslaví v sobotu 120 let, bude i ohnivá show Sboru dobrovolných hasičů ze Starosedlského Hrádku je letos 120, proto společně s obcí připravili na sobotu 22. června stylovou oslavu. 18. června 2019   (10:08) Příbramští zastupitelé budou opět jednat o rekonstrukci akvaparku Příbramští zastupitelé budou opět jednat o rekonstrukci akvaparku Zastupitelé minulý měsíc schválili záměr rekonstrukce, stěžejní rozhodnutí mají ale stále před sebou. 18. června 2019   (08:00) Společně pro Příbram. Doopravdy - bez hádek a výhružek Společně pro Příbram. Doopravdy - bez hádek a výhružek V posledních dnech Příbramí hýbou bouřlivé diskuse o budoucnosti hřiště Na Cvičně na Březových Horách. 18. června 2019   (06:01) Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat výstavbu jihovýchodního obchvatu města i za cenu vlastních investic a ústupků. Na dnešním jednání zastupitelstva to řekl starosta Jan Konvalinka Reagoval tak na kritiku lidí ze Zdaboře, kteří se obávají zvýšeného hluku z obchvatu 17. června 2019   (19:30) Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o uplynulém víkendu skutečně žila. Připraveny byly kulturní i sportovní akce pro širokou veřejnost. 17. června 2019   (15:43) Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Průběh dnešního jednání by mohl být opravdu krátký a klidný. 17. června 2019   (15:29) Guláš dělá hezká těla Guláš dělá hezká těla V Březnici se v sobotu soupeřilo ve vaření guláše 17. června 2019   (12:54) Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely V neděli 16. června děti rozhýbaly areál Nového rybníka 17. června 2019   (10:34) Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé V sobotu 22. června se na Bahnech uskuteční jubilejní 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě 17. června 2019   (08:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz