26. 4. svátek má Oto

Hejtman Josef Řihák jednal se zástupci společnosti Amazon, stavět by se mohlo již v létě

FOTO
26. května 2014   (21:38)
Hejtman Josef Řihák jednal se zástupci společnosti Amazon, stavět by se mohlo již v létě

Stavba logistického centra by měla přinést přibližně 2.000 pracovních míst. Dříve se spekulovalo i o možné výstavbě v blízkosti Příbrami.


K jednání o dopravních opatřeních, které souvisejí se stavbou nové haly americké společnosti Amazon ve středočeské obci Dobrovíz, se dnes 27. května 2014 sešli na Krajském úřadu Středočeského kraje hejtman Josef Řihák, zástupci developera společnosti Panattoni Europe Pavel Sovička a Pavel Knězů a ředitel divize investic agentury Czechinvest Petr Pospíšil.

„Probírali jsme možné dopady stavby na silniční infrastrukturu v obci Dobrovíz a také napojení na rychlostní komunikaci R6,“ řekl středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD). Zástupci developera hejtmana informovali, že z jejich strany již byl nastaven program dalších kroků v zavedení dopravních opatření tak, aby je bylo možné udělat v co nejkratším termínu. Tak, aby se hala mohla začít stavět letos v létě.

„Vážím si promptní reakce kraje na podněty, které z dosavadních jednání se společností Amazon a sousedními obcemi k námi plánovanému projektu vzešly a které se daří řešit,“ komentoval průběh jednání s nejvyšším představitelem Středočeského kraje Pavel Sovička ze společnosti Panattoni Europe.

„Děláme všechno proto, abychom splnili požadavky memoranda, k němuž jsme se rozhodli připojit v lednu letošního roku. Jde nám o to, abychom starostům i místním obyvatelům vyšli maximálně vstříc a aby byly úspěšně obhájeny jejich zájmy,“ dodal hejtman Josef Řihák.

Ocenil také, že se jednání zúčastnil představitel agentury pro podporu podnikání a investic Czechinvest. „I z toho je patrné, že se tento významný investiční projekt společnosti Amazon ve středních Čechách těší podpoře Ministerstva průmyslu a obchodu ČR i premiéra Bohuslava Sobotky,“ řekl hejtman.
Stavba nového logistického centra v Dobrovízi by Středočeskému kraji měla přinést až dva tisíce nových pracovních míst a výrazně tak napomoci s řešením strukturální nezaměstnanosti v kraji.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz