Headlinerem Skalecké pouti v Mníšku pod Brdy bude kapela Buty
13. července 2023 (11:14)
foto: kapela Buty, zdroj: Libor Kálmán
Diváky čekají o víkendu 22. a 23. července koncerty pod širým nebem, pouťové atrakce a trh. Duchovní program se odehraje v barokním areálu Skalka, kde bude mimořádně otevřena Poustevna.
O víkendu 22. a 23. července se v Mníšku pod Brdy a nedalekém barokním areálu Skalka uskuteční jedna z významných kulturních, pouťových a náboženských událostí v regionu. Dopoledne 22. července je věnováno liturgické části Skalecké pouti – pobožnostem a procesí na vrch Skalka, kde bude od 10.00 probíhat slavnostní Mše svatá celebrovaná Mons. Janem Graubnerem, arcibiskupem pražským. Procesí věřících doprovodí z mníšeckého kostela sv. Václava soubor historické hudby Ritornello. O hudební část mše se postará farní kapela Familion, následovat bude koncert uskupení MarZ duo. Návštěvníci nahlédnou do mimořádně otevřené Poustevny, zúčastní se komentované prohlídky celého areálu nebo si prohlédnout výstavu k 330. výročí stavby kostelíka sv. Máří Magdalény.
Centrem pouťové a kulturní zábavy se stane náměstí F. X. Svobody v Mníšku pod Brdy. Sobotní program na pódiu začne v poledne vystoupením Cimbálové muziky Štěpána Hanuše, jejíž repertoár obsáhne písně z Moravy, Čech a Slovenska i melodie maďarské a rumunské provenience. Swingem a dalšími žánry jako jazz, funk či electroswing provede od 14.00 dvacetičlenný Magnum Jazz Band. Od 16.00 bude pódium patřit kapele Buty a jejím hitům Mám jednu ruku dlouhou, Nad stádem koní, František nebo Tata. Vedle hudebníků své umění předvedou kejklíři z Divadla Kvelb s Károu komediantů. Náměstí a pěší zónu zaplní prodejní stánky s řemeslnými výrobky, dobrotami a pouťovým sortimentem. Na farní zahradě vystoupí od 10.30 muzikálový zpěvák Jaromír Adamec s programem Pocta Waldemaru Matuškovi.
Neděle se pak ponese v duchu tradiční Neckyády (od 13.00 u Zadního rybníka). Děti potěší pohádka Kašpárek v dračí jeskyni v podání Divadla Gustav, která začíná v 15.00. O hudební pohodu se postará kapela Jako doma. Na závěr Skalecké pouti vystoupí od 18.30 v kostele sv. Václava mezzosopranistka Pavla Vítová-Švestková a harfistka Hedvika Mousa Bacha s koncertem Chrámové rozjímání.
Na pouťových atrakcích se děti svezou od pátku do neděle na travnaté ploše mezi Komenského ulicí a dálnicí D4. Doprovodný program pouti zahrnuje také Pohádkové prohlídky na mníšeckém zámku, Den otevřených dveří v hasičské zbrojnici nebo výstavu drobného zvířectva na louce pod Městským kulturním střediskem. Návštěvníci akce musí počítat s dopravními omezeními, na Skalku bude v sobotu vypraven speciální autobus.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Libor Kálmán
autor: Magdalena Rezková
Související
•Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v červnu zůstala na třech procentech
•Ve středních Čechách zemědělci zatím sklízejí především ozimý ječmen a řepku
•Výstava Svět kostiček v Muzeu Českého krasu v Berouně zve malé i velké ke hraní
Další články
Češi míří do Alp a Dolomit. Krásy Česka přitom často přehlížejí
Turistika je obrovským trendem a Češi stále častěji vyrážejí do rakouských Alp nebo …
NÁZOR
Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění
Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit …
AKTUÁLNĚ
Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou
Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně
Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že …
KULTURA
REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál
Možná jste si v posledních dnech všimli změny, která se objevila v oknech naší …
PR
Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C
Během týdne bude na celém území České republiky zesilovat příliv velmi teplého …
AKTUÁLNĚ
Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů
Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. …
ROZHOVOR
U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen
Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u …
AKTUALIZOVÁNO
Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě.
Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to …
LIFESTYLE
Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem
Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli …
SPORT




