Havlíček: V lyžařských areálech pojedou půjčovny i občerstvení
15. prosince 2020 (15:35)
Po pátečním otevření lyžařských areálů budou muset lyžaři u vleků dodržovat dvoumetrové rozestupy, ve střediscích budou víc dezinfikovat. Za zpřísněných podmínek budou fungovat půjčovny i lyžařské školky, z výdejních okýnek se bude moci prodávat občerstvení. Novinářům to dnes v Příboře na Novojičínsku řekl vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).
Vláda v pondělí rozhodla, že lyžařská střediska budou moci fungovat od pátku 18. prosince. V provozu nebudou ubytovací zařízení. V Česku začne od pátku platit přísnější, čtvrtý stupeň protiepidemického systému (PES).
Ministerstvo průmyslu a obchodu s dalšími experty v předchozích týdnech připravovalo manuál pro provoz zimních středisek. "Manuál byl už hotov minulý týden. Měli ho už k dispozici provozovatelé skiareálů. V zásadě teď o víkendu se jenom potvrdilo to, co bude v úrovni číslo 4, včera (v pondělí) to bylo přijato v rámci celého schématu PES," řekl dnes Havlíček.
Ministerstvo průmyslu a obchodu s dalšími experty v předchozích týdnech připravovalo manuál pro provoz zimních středisek. "Manuál byl už hotov minulý týden. Měli ho už k dispozici provozovatelé skiareálů. V zásadě teď o víkendu se jenom potvrdilo to, co bude v úrovni číslo 4, včera (v pondělí) to bylo přijato v rámci celého schématu PES," řekl dnes Havlíček.
Podle usnesení vláda uložila provozovatelům skiareálů, aby zajistili řazení lidí ve frontách u vleků "do samostatných koridorů s jednosměrným postupem osob v zástupu za sebou, s rozestupy mezi osobami alespoň dva metry s výjimkou členů domácnosti. Vzájemná vzdálenost dvou koridorů od sebe je alespoň 2 metry," stojí v usnesení vlády. Sedačky s krytem budou povinně zajištěny proti možnosti uzavření a kabinky budou muset mít celou dobu provozu otevřená okénka.
Jedinou náročnější věcí budou podle Havlíčka právě případné fronty před vleky. "Musí být v určitém specifickém režimu, ale nikoliv v tuhle chvíli asi nedělatelném. Lyžaři budou muset stát dva metry od sebe, a pokud tam budou vznikat větší fronty, tak se pojede takzvaným koridorovým způsobem," řekl ministr. U vleků by se musely vytvořit dva nebo tři koridory, opět dva metry od sebe.
Ministr řekl, že střediska budou víc dezinfikovat lanovky a všechny předměty, kterých se lyžaři dotýkají. "Mám radost, že se nám podařilo domluvit to, že budou moci být lyžařské půjčovny v provozu a budou moci být rovněž v provozu dětské lyžařské školky, samozřejmě zase v režimu devět plus jedna, to znamená devět dětí, jeden učitel," řekl Havlíček.
V půjčovnách povinně připadne plocha 15 metrů čtverečních na jednoho zákazníka. Lidé tak mohou stát chvíli frontu před půjčovnou. "Ještě jedna dobrá zpráva: Budou tam moci si lidé nakoupit i občerstvení, nicméně nebude to samozřejmě v restauracích uvnitř, protože ty od pátku nepojedou, ale bude to přes výdejové okénko," dodal ministr.
V půjčovnách povinně připadne plocha 15 metrů čtverečních na jednoho zákazníka. Lidé tak mohou stát chvíli frontu před půjčovnou. "Ještě jedna dobrá zpráva: Budou tam moci si lidé nakoupit i občerstvení, nicméně nebude to samozřejmě v restauracích uvnitř, protože ty od pátku nepojedou, ale bude to přes výdejové okénko," dodal ministr.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
pribram.cz
pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Podzimní setkání v charitativním obchůdku Nakupujte srdcem: tvoření, inspirace i pomoc druhým
Charitativní obchůdek Nakupujte srdcem spolku Radost Příbramáčkům zve veřejnost na …
ZŠ Školní je vítěz testování tělesné zdatnosti příbramských škol!
V průběhu druhého pololetí loňského školního roku se v Příbrami uskutečnilo testování …
Z módy do misky: Bazar MODES ROBES 9 pomáhá zvířatům
V sobotu 22. listopadu se v příbramské Sokolovně uskuteční už devátý ročník …
Pozor! Změna času je tady. Proč si přispíme, ale stále se hádáme
V noci na 26. října se hodiny posunou zpět. Proč to děláme, jak to začalo — a kdy to …
Podzimní kouzla a strašidelná zábava: Halloween na Farmě Drmlovo Pole
Podzimní kouzlo, smích dětí, vůně dýní a trocha strašení to vše slibuje letošní …
Práce v Jiráskových sadech postupují do další fáze
Probíhající revitalizace Jiráskových sadů se přesouvá do další fáze. Práce se nyní …
Pozdní hřiby, co voní podzimem: hnědák, sameťák a babka
Sezóna praváků skončila. Není ani nijak velká šance najít hřiby hnědé a další …
Kocouři z Příbrami padli v koncovce, Odolena Voda si odváží výhru
Volejbalisté VK TROX Příbram vstoupili do nové sezóny extraligy domácím zápasem proti …
Tipy na víkend: Přijďte si nakoupit do charitativního obchůdku, podpořit sportovce nebo se otestovat ze svých znalostí o lese!
Na tento pátek připadá komentovaná vycházka centrem Příbrami v rámci Týdne …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami zůstávají stejné jako před týdnem
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,50 Kč do 34,90 …





