26. 8. svátek má Luděk




Havárie v divadle vyjde městský rozpočet na 435 tisíc bez DPH

15. února 2017   (06:26)
Havárie v divadle vyjde městský rozpočet na 435 tisíc bez DPH
foto: pribram.cz

Škody jsou větší, než se původně čekalo. Havárie tak bude odstraněna až v průběhu března.



Během rekonstrukce kina, která probíhala v loňském roce, došlo ve foyer kina k havárii kanalizačního potrubí. Ta narušuje chod kina jenom částečně. Na závadu se přišlo při výměně lina, když si dělníci všimli vysoké vlhkosti v jednom místě. Oprava vyjde město nakonec na 435 tisíc bez DPH, původně se předpokládalo, že by částka mohla být výrazně nižší. Původně se také předpokládalo s odstraněním havarijního stavu do konce roku 2016, aktuálně se termín posunul na březen roku 2017.

„Došlo tam k poruše na potrubí. K té poruše došlo pod schody. Propadl se tím i kanál kanalizace a udělala se obrovská kaverna pod schodištěm, která se vybírá. My jsme to museli zaslepit. Kino ale normálně funguje, je to jen malé omezení přístupu,“ popsal potíže již dříve starosta Jindřich Vařeka (ANO) závadu.

O opravě havárie jednala i rada města, která schválila uzavření smlouvy o dílo na odstranění havarijního stavu potrubí ve foyer kina se společností Invessales, která měla na starosti i samotnou rekonstrukci kina. Nabídková cena byla 435 tisíc korun bez DPH.

Kino po rekonstrukci nabízí vyšší komfort
Celá rekonstrukce kina vyšla na 4,5 milionů korun bez DPH. Vyměněna byla sedadla, u kterých se snížil počet. Zároveň byly zakoupeny nové technologie.

Samotná úprava hlediště vyšla na 2,88 milionů korun, dodávka a montáž sedadel v počtu 259 míst (původně 401) pak na 1,19 milionů korun. Na sedadla získalo město dotaci ze Státního fondu kinematografie ve výši 350 tisíc Kč. Dalších zhruba půl milionu stálo promítací zařízení pro 3D režim a nové plátno.

„Přípravu projektu provázela celá řada komplikací, přesto jsme přesvědčeni, že oproti původnímu stavu bude ve výsledku divácký komfort mnohem vyšší,“ uvedl již dříve místostarosta města Příbrami Václav Švenda (TOP 09).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů Pravidelná chůze po schodech výrazně snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění i … LIFESTYLE Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“ Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“ Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje provozovatele restaurací, že pokud ve své … NEPŘEHLÉDNĚTE Sršeň asijská už je v kraji a představuje riziko pro včelstva a hmyz Sršeň asijská už je v kraji a představuje riziko pro včelstva a hmyz V Liběchově na Mělnicku se v červenci a počátkem srpna opakovaně objevil jeden jedinec … AKTUÁLNĚ Najednou vidíte věci, které byste při laparoskopii neviděli, říká příbramský chirurg o robotickém systému da Vinci Najednou vidíte věci, které byste při laparoskopii neviděli, říká příbramský chirurg o robotickém systému da Vinci Robotická chirurgie přináší chirurgům možnosti, které klasická laparoskopie nenabízí – … ROZHOVOR V pátek ráno se zatmění Měsíce dotkne i Česka. Nejlepší podívaná přijde za svítání V pátek ráno se zatmění Měsíce dotkne i Česka. Nejlepší podívaná přijde za svítání Noční obloha nabídne v pátek 28. srpna zajímavou podívanou. Měsíc se dostane do stínu … ZAJÍMAVOSTI První krok k zastavení stárnutí? Enzym omladil lidské tkáně o desítky let První krok k zastavení stárnutí? Enzym omladil lidské tkáně o desítky let Stárnutí lidských tkání se dlouho považovalo za jednosměrný proces. Co se jednou … ZAJÍMAVOSTI Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Nízkoprahové kluby po celé republice se v září otevřou veřejnosti. Letos se zaměří na … SOCIÁLNÍ ZABEZPEČENÍ Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Jindřichohradečtí kriminalisté rozkryli skupinu, která vyráběla a prodávala drogy, … AKTUÁLNĚ Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Ministerstvo práce mluví o tom, že odchod do důchodu už nemá být jen o věku. Podle … AKTUÁLNĚ
Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Ještě než se děti vrátí do lavic, stojí za to vědět, kdy je čeká volno. Školní rok … ŠKOLSTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz