5. 4. svátek má Miroslava

Hasičům se stále nedaří dostat požár skládky u Chrástu pod kontrolu, zasahuje již devět jednotek

NEPŘEHLÉDNĚTE
10. září 2021   (19:12)
Hasičům se stále nedaří dostat požár skládky u Chrástu pod kontrolu, zasahuje již devět jednotek
foto: HZS Středočeského kraje/ilustr

Hořet na skládce komunálního odpadu u Chrástu začalo dnes po půl třetí. Stoupající kouř bylo možné vidět kilometry daleko.


Hasičům se stále nedaří dostat požár skládky komunálního odpadu u Chrástu na Příbramsku pod kontrolu. Zasahující jednotky již zřídily dvě čerpací stanoviště a za pomoci kyvadlové dopravy cisteren likvidují ohnisko několika C proudy.

Podle mluvčí hasičů Terezy Fliegerové povolal řídící důstojník další hasiče. „Na místě je již devět jednotek, stále prozatím platí druhý stupeň požárního poplachu,“ řekla pribram.cz Fliegerová.
Největší problém spatřují hasiči ve skutečnosti, že se požár rozšířil do nižších vrstev uskladněného odpadu. „Asi čtyřicet procent plochy rozhrnujeme za pomoci těžké techniky. Kromě hasební vody jsme byli nuceni použít i pěnidla a smáčedla,“ dodala mluvčí.
Hasiči budou požár likvidovat minimálně do sobotních ranních hodin. Příčinu vzplanutí prozatím nelze stanovit, ta bude známa až po skončení hasebních prací.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Velikonoce jsou od toho, aby byly veselé — a někdy je ta největší zábava právě v tom, … VELIKONOCE Kraj navýšil podporu oprav silnic II. a III. tříd. Fond homogenizace nabídne rekordních 100 milionů Kraj navýšil podporu oprav silnic II. a III. tříd. Fond homogenizace nabídne rekordních 100 milionů Program, který obcím umožňuje po výkopových pracích obnovit silnice v celé šíři místo … DOPRAVA Zápisy do příbramských školek startují! Všechny mateřinky otevřou brány rodičům nejmenších dětí Zápisy do příbramských školek startují! Všechny mateřinky otevřou brány rodičům nejmenších dětí Po úspěšném období zápisů do základních škol se nyní chystá další důležitý krok pro … NEPŘEHLÉDNĚTE Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Příbram si z Ostravy odváží cenné tři body z utkání 21. kola Chance národní ligy. … SPORT Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Lékárna Oblastní nemocnice Příbram je o velikonočních svátcích uzavřena. Portál … VELIKONOCE I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží Každý rok 4. dubna patří zvířeti, které většina z nás zná spíš z rychlých stínů u … ZVÍŘATA Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Minule jsme se věnovali nejběžnější sově naší krajiny – puštíku obecnému. Tentokrát … POZNÁVÁME BRDY Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 29letého muže, kterého viní ze závažné … AKTUÁLNĚ Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a … ZAJÍMAVOSTI
Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz