Hasičskou zbrojnici na Březových Horách čeká rekonstrukce. Do stavebních úprav zasáhli památkáři
NEPŘEHLÉDNĚTE
31. října 2020 (07:02)
foto: pribram.cz
Vítězem výběrového řízení na dodavatele rekonstrukce je společnost Rychlé stavby. Hlavním hodnotícím kritériem volby byla cena.
Město Příbram rozhodlo o výběru dodavatele na částečnou rekonstrukci hasičské zbrojnice na Březových Horách. Cenově nejvýhodnější nabídku ve výši necelých 1 891 000 korun předložila společnost Rychlé stavby. Další firmy – Invessales, Andaf-Tier a Staler – kalkulovaly náklady projektu od 1 977 000 do 2 174 000 korun.
Stavebními úpravami dojde ke změně využití druhého nadpodlažního patra o ploše 192 m², kde je půda. Část půdního prostoru bude nově sloužit jako dvě ložnice s kapacitou deseti osob, sociální zařízení a komunikační prostory.
Hasičská zbrojnice stojí na Nádvoří Msgre. Korejse a nachází se na území památkového ochranného pásma areálu dolu Ševčiny, dolu Vojtěch a strojovny dolu Anna. Provedení stavebních úprav tedy zohledňuje stanovisko památkové péče, která zamítla výměnu deseti kovových oken ve věži za plastová. Okna budou nakonec pouze renovována.
Přípustná je podle památkářů zamýšlená realizace půdní vestavby. Dojde k odstranění konstrukce ploché střechy dispečinku a provedení nové zateplené střechy bez změny výšky. Objekt garáží bude osazen pěti střešními okny, která mají být umístěna do úrovně střechy a po jednotlivých oknech (dvě do dvora a ostatní směřující do ulice Kladenská). Podmínkou je také decentní oplechování oken v barvě střešní krytiny. Stejně tak budou barevně sladěny protisněhové zábrany.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Březnici provoní kotlíky plné gulášů, chybět nebude hudba ani zábava
Milovníci gulášů, zbystřete! V sobotu 13. června se na Starém kluzišti v Březnici …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo?
Poslední dobou člověk slyší jednu větu skoro na každém kroku: „Ty ceny nemovitostí …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí
Na tento víkend připadá jedna z nejvýznamnějších akcí roku - 30. Setkání hornických …
AKTUÁLNĚ
V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda
Příbram v pátek 12. června po deseti letech znovu přivítá Hornické slavnosti. Město …
KULTURA
Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení
Nejen Příbram trápí černé skládky. Nelegální černou skládku v přírodě a popelnice plné …
FOTO
Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi
Most přes dálnici D4 u Jíloviště se bude bourat a na jeho místě vyroste nový. Důvodem …
AKTUÁLNĚ
Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky
Legendární pochod s originálním názvem je zpět! Už v sobotu 13. června odstartuje 8. …
TIP NA VÝLET
Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra
Jince se chystají na jednu z největších akcí roku. Jinecké slavnosti 2026 ovládnou v …
KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin za týden zlevnil až o korunu, nafta zůstává téměř beze změny
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 40,90 Kč …
DOPRAVA
Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli
Deštivé počasí, jak předpovídali meteorologové, už drazilo. Počasí bude nejen ve …




