Hasičské stanice se včera otevřely veřejnosti
5. května 2017 (10:35)
Dalších 6 fotografií v galerii
foto: HZS Příbram
Den otevřených dveří se konal na oslavu svátku sv. Floriána.
U příležitosti svátku patrona hasičů svatého Floriána se včera konal na hasičských stanicích územního odboru Příbram, tedy na stanicích Příbram, Dobříš a Sedlčany, den otevřených dveří. Toho využila nebývale velká skupina především dětských návštěvníku v doprovodu učitelů a rodičů. Na stanicích byl pro děti připraven velmi pestrý program, který mimo jiné zahrnoval prohlídky současné techniky používané u HZS.
Členové sboru pro veřejnost připravili také mnoho soutěží a vědomostních kvízů. Mezi ty nejnavštěvovanější soutěže patřil takzvaný domeček rizik, kde se děti učí hrou předvídat jednotlivá nebezpečí, které na ně mohou číhat v domácnostech. Dále si také ověřili znalost čísel tísňového volání a naučili se, jak si správně zavolat o pomoc. Velkým lákadlem pro naprostou většinu dětských návštěvníků byla možnost vyzkoušet si jízdu na koloběžkách značky YEDOO.
Pro návštěvníky si připravili program také složky integrovaného záchranného systému. Policie České republiky představila svou zásahovou techniku pořádkové jednotky, čtyřkolku do nepřístupného terénu a rychlý dálniční automobil v civilní verzi. Zdravotnická záchranná služba předvedla své výjezdové automobily včetně vozidla rendez-vous. Další program si připravila i Městská policie.
Obdobná nabídka byla připravena i na pobočních stanicích Dobříš a Sedlčany. To že se den otevřených dveří opravdu vydařil, dokumentuje velký počet návštěvníku, kdy nám stanice navštívilo cca 900 osob, z nichž největší počet se dostavil na stanici Příbram a to více jak 500 návštěvníků.
foto: HZS Příbram
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: HZS Příbram
autor: RC
Další články
Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět
Stojíte u gatu, v ruce letenka, v hlavě dovolená — a najednou vám oznámí, že do …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká
Víno je starší než písmo, chutná jinak ve vesmíru a obsahuje stovky aromat, které by …
ZAJÍMAVOSTI
Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná
Středočeská přírodní koupaliště mají většinou výbornou kvalitu vody. Jedinou výjimkou …
AKTUÁLNĚ
Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami
Taxík Maxík funguje v Příbrami od roku 2023 a od té doby pomáhá seniorům a držitelům …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nové řemeslo, nová šance: Ve Věznici Příbram úspěšně završili vzdělávání i program proti recidivě
Ve Věznici Příbram skončily v uplynulých týdnech dvě významné aktivity zaměřené na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Lékařský dům v Příbrami: město převzalo projekt. Teď musí ukázat, že dostupná péče je pro něj priorita
Po roce debat o budoucnosti budovy bývalé II. polikliniky se Příbram rozhodla jít …
POLITIKA
Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru
Profesionální hasiči ze Sedlčan spěchali na pomoc záchranné stanici do obce Příčovy. V …
AKTUÁLNĚ
„Tohle jsme nečekali.“ Co lidi při prodeji nemovitosti nejvíc překvapí?
Co nám říkají klienti: „Myslel jsem si, že nejtěžší bude najít kupujícího.“ Tohle je …
PR
Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely
Řidiče čeká významné noční omezení na Pražském okruhu. V noci ze soboty 18. července …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů
Oddělení jednodenní péče Oblastní nemocnice Příbram slaví první rok provozu. Od svého …
ZDRAVOTNICTVÍ










