Hasiči zveřejnili záběry z polorozpadlé budovy v Příbrami, kde se zřítila střecha
NEPŘEHLÉDNĚTE
29. října 2022 (20:01)
foto, video: HZS Středočeského kraje
V sobotu dopoledne zavalila opravovaná střecha domu několik dělníků v Příbrami. Na náměstí T. G. Masaryka zamířily všechny složky integrovaného záchranného systému. Jednoho těžce zraněného muže transportoval do nemocnice vrtulník. Další dělníci jsou bez viditelného zranění a mimo budovu.
Střecha neobývaného domu dopoledne v Příbrami zavalila čtyři dělníky, jeden z nich je vážně zraněný. Všichni včetně zraněného se dostali z trosek ven. Další pracovníci se nepohřešují, čtyři dělníci byli v době neštěstí na obědě. Místo opakovaně prohledali psi cvičení, zásah psovodů je ukončený. Nyní pokračují vyklízecí práce, dohlíží na ně i statik, řekli policejní mluvčí Barbora Schneeweissová a mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář.
"V současné době probíhá odklízení sutin pomocí sacího bagru," uvedl Bakalář. Statik podle něj už budovu prohlédl, teď je třeba zajistit některé její části a odklidit sutiny. Podle mluvčího hasičů to potrvá minimálně do dnešních večerních hodin.
Místo propátrali psi cvičení na vyhledávání zavalených lidí, dva přivezli hasiči a třetího pražská policie. Podle mluvčího hasičů je třeba dodržet určité postupy a pes může správně vnímat pachy až po usazení prachu, který se zvířil při předchozím průzkumu. Na místě je vyšetřovatel kriminalistů, který také bude zjišťovat, zda se nestal trestný čin. "Kvalifikace bude teprve stanovena," uvedla Schneeweissová.
Část bytového domu, který přímo sousedí s městským úřadem, se zřítila po 11:30 na náměstí T. G. Masaryka. Informace dělníků a svědků o počtu lidí, kteří uvnitř pracovali, se od počátku lišily, proto k neštěstí mířil větší počet hasičů i speciální vozidlo Fenix používané k zásahům s větším počtem pacientů. Vůz nakonec nebyl využit a vrátil se na základnu, uvedli záchranáři.
Zraněného 35letého muže přepravili záchranáři letecky do jedné z pražských nemocnic s poraněním hlavy, hrudníku a kotníku. Celou dobu byl při vědomí, uvedla pražská záchranná služba na twitteru. Další tři lidé jsou podle mluvčí záchranné služby bez zranění a nebyl třeba jejich transport do nemocnice.
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Hasiči ukončili záchranné práce v sutinách budovy v Příbrami, žádné další zavalené osoby v nich nenalezli
•Zřícená střecha domu v centru Příbrami zavalila několik dělníků
•Hasiči a záchranáři cvičili zásah u požáru letadla
Další články
Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy
Rodinný festival Fesťáczek letos přichází s novým názvem Fesťáczek Presents a vůbec …
AKTUÁLNĚ
Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend?
Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje nový nápoj, který si získává stále větší …
ZAJÍMAVOSTI
Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly
V Podlesí se chystá 18. ročník triatlonu Brdonoš. Letos s novým konceptem, ale se …
SPORT
Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody.
Elektrokoloběžek na silnicích rychle přibývá, s nimi ale i počet přestupků a …
DOPRAVA
Prázdniny na zámku v Bukovanech patří dětem. Příměstské tábory nabízejí hry, výlety i kouzelná dobrodružství
Zámecký areál v Bukovanech se během letních prázdnin proměnil v místo plné dětského …
Když sanitka jede zbytečně. Měla by být za plané výjezdy odpovědnost?
Záchranná služba v Česku každoročně vyjíždí i k případům, které podle zdravotníků …
ANKETA
Fanoušci se dočkali. 45. ročník SILMET Rally zveřejnil mapy, divácká místa i 360° drony
SILMET Rally Příbram se vrací v plné síle. Jubilejní 45. ročník, který se pojede 24. a …
AKTUÁLNĚ
Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou?
Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. …
LIFESTYLE
Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět?
Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a …
ANKETA
Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech
Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, …
NEPŘEHLÉDNĚTE




