20. 8. svátek má Bernard




Hasiči zveřejnili video, jak sací bagr odstraňuje sutiny domu, jehož část spadla v sobotu dopoledne v Příbrami

NEPŘEHLÉDNĚTE
30. října 2022   (13:20)
foto, video: HZS Středočeského kraje

V Příbrami skončilo odklízení sutin domu, jehož část spadla a zranila dělníka.


V Příbrami dnes před 12:00 skončilo odklízení sutin domu, jehož část v sobotu spadla a vážně zranila dělníka. Tři další se dostali ven bez zranění. Na místě zasahoval větší počet záchranných složek, protože zpočátku bylo podezření, že v objektu mohlo zůstat zavaleno více lidí. Budova byla velitelem zásahu a statikem předána majiteli, řekl mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář.

Na místě od soboty pomáhal s odklízením sutin sací bagr, hasiči také pomohli dům zajistit. Podle posudku statika je budova stabilní a nebude nutné ji zbourat. Po odkrytí jedné z vrstev suti místo opět prohledali psovodi. "Proběhlo také vyhledávání štěrbinovými kamerami," uvedl Bakalář a dodal, že pod sutinami nikdo nebyl.
V sobotu před 11:30 dostali hasiči hlášení, že se v objektu zřítila střecha a pracovalo zde několik dělníků. Informace o jejich počtu se zpočátku lišily, protože někteří z nich byli cizinci a také nebylo jasné, zda někteří už dříve neodešli na oběd. Hasiči z budovy zachránili čtyři muže, jeden byl vážně zraněný. Čtyři další byli na obědě. Opakované kontroly psy cvičenými na vyhledávání zavalených osob prokázaly, že nikdo další v budově není. Bytovému domu se propadla nejen střecha, ale i všechna podlaží až do přízemí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna? Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna? Stačí večer vyrazit ven a jejich přítomnost člověk většinou pozná během několika … ZAJÍMAVOSTI Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku Už v sobotu 22. srpna se po celé republice otevřou hrady, zámky a další památky také … AKTUÁLNĚ Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách Doprava v centru Příbrami aktuálně tvrdě kolabuje kvůli havárii hlavního vodovodního … AKTUALIZOVÁNO Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje V krajině, která se v srpnu změnila v rozpálenou kulisu, existují místa, kde se život … NEPŘEHLÉDNĚTE Kulturní jízda pro každého výletníka Čapka i Dvořáka za cenu jedné vstupenky Kulturní jízda pro každého výletníka Čapka i Dvořáka za cenu jedné vstupenky Spojte letní výlet s historií, literaturou a hudbou. Na Příbramsku a Dobříšsku můžete … TIP NA VÝLET Robotická chirurgie přichází do Příbrami. Pomůže i pacientům s nádorovými onemocněními Robotická chirurgie přichází do Příbrami. Pomůže i pacientům s nádorovými onemocněními Na začátku září zahájí Oblastní nemocnice Příbram provoz robotického chirurgického … AKTUÁLNĚ Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech Dojemný životní příběh lišáka Větrníka, který jako malé osiřelé mládě našel azyl v … ZVÍŘATA Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v … NEPŘEHLÉDNĚTE Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali … AKTUALIZOVÁNO
Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz