Hasiči ukončili záchranné práce v sutinách budovy v Příbrami, žádné další zavalené osoby v nich nenalezli
NEPŘEHLÉDNĚTE
29. října 2022 (18:06)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
V současné době probíhá odklízení sutin pomocí sacího bagru.
Střecha neobývaného domu dopoledne v Příbrami zavalila čtyři dělníky, jeden z nich je vážně zraněný. Všichni včetně zraněného se dostali z trosek ven. Další pracovníci se nepohřešují, čtyři dělníci byli v době neštěstí na obědě. Místo opakovaně prohledali psi cvičení, zásah psovodů je ukončený. Nyní pokračují vyklízecí práce, dohlíží na ně i statik, řekli policejní mluvčí Barbora Schneeweissová a mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář.
"V současné době probíhá odklízení sutin pomocí sacího bagru," uvedl Bakalář. Statik podle něj už budovu prohlédl, teď je třeba zajistit některé její části a odklidit sutiny. Podle mluvčího hasičů to potrvá minimálně do dnešních večerních hodin.
Místo propátrali psi cvičení na vyhledávání zavalených lidí, dva přivezli hasiči a třetího pražská policie. Podle mluvčího hasičů je třeba dodržet určité postupy a pes může správně vnímat pachy až po usazení prachu, který se zvířil při předchozím průzkumu. Na místě je vyšetřovatel kriminalistů, který také bude zjišťovat, zda se nestal trestný čin. "Kvalifikace bude teprve stanovena," uvedla Schneeweissová.
Část bytového domu, který přímo sousedí s městským úřadem, se zřítila po 11:30 na náměstí T. G. Masaryka. Informace dělníků a svědků o počtu lidí, kteří uvnitř pracovali, se od počátku lišily, proto k neštěstí mířil větší počet hasičů i speciální vozidlo Fenix používané k zásahům s větším počtem pacientů. Vůz nakonec nebyl využit a vrátil se na základnu, uvedli záchranáři.
Zraněného 35letého muže přepravili záchranáři letecky do jedné z pražských nemocnic s poraněním hlavy, hrudníku a kotníku. Celou dobu byl při vědomí, uvedla pražská záchranná služba na twitteru. Další tři lidé jsou podle mluvčí záchranné služby bez zranění a nebyl třeba jejich transport do nemocnice.
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Zřícená střecha domu v centru Příbrami zavalila několik dělníků
•Hasiči a záchranáři cvičili zásah u požáru letadla
•U Chrástu hořelo auto na plyn, hasiči silnici uzavřeli
Další články
Vodácké mapy lákají i na Příbramsko. Řeky mohou být vstupní branou do Brd i za hornickou historií
Středočeská centrála cestovního ruchu vydala nové vodácké mapy Labe a Vltavy a Sázavy …
PŘÍRODA
Co skrývá hornický domek? Velikonoční tajemství, které voní po jidáších
Zapomeňte na přeplněné supermarkety a čokoládové zajíce v akci. Pokud chcete letos …
VELIKONOCE
Příbramští bojovníci uspěli na turnaji Slovak Open v Pezinku
Na mezinárodním turnaji ve slovenském Pezinku se představili hned tři zástupci Rasken …
SPORT
Řidič dodávky srazil chodkyni, ta na místě zemřela
Ve čtvrtek 26. února dopoledne srazil řidič dodávky ženu v Sedlčanech.
Únorové zastupitelstvo bylo nabité. Odpady, parkoviště u LEKA i prodej statku — přehled toho nejdůležitějšího
Únorové zastupitelstvo bylo nabité od začátku do konce. Zastupitelé řešili roky …
POLITIKA
Sezona záchranných stanic se rozjela. Na Příbramsku už pečují o první nalezené zajíčky
Jaro klepe na dveře a s ním i nejrušnější část roku pro všechny záchranné stanice. Ta …
ROZHOVOR
Na D4 mezi Mníškem a Dobříší začalo oplocování. Denně tudy projede 30 tisíc aut
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo práce na výstavbě nového oplocení podél dálnice …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče
Zastupitelstvo města Příbram se dnes 25. února 2026 schází k únorovému jednání. V …
ON-LINE PŘENOS
Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek!
Brdská příroda, její klid, barvy i jedinečná atmosféra se staly inspirací pro mladé …
U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno
Krátce po poledni ve středu 25. února byl nahlášen požár v obci Mokřice u Krásné …







