24. 8. svátek má Bartoloměj




Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku

FOTOGALERIE
7. dubna 2018   (16:05)
Dalších 33 fotografií v galeriiHasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku
foto: c. Pavel Maňas ÚO Příbram HZS Středočeského kraje

V pátek 6. dubna před desátou hodinou dopoledne se v Březnici na Příbramsku rozezněly sirény požárního poplachu. Požár ohlásil kastelán státního zámku Březnice po vyhodnocení elektronické signalizace. Byli jsme při tom, přinášíme vám aktuální fotoreportáž


Šlo však pouze o taktické cvičení, jehož námětem byl požár půdních prostor v zámecké kapli po fiktivním zkratu na elektroinstalaci motoru, který pohání měch rokokových varhan z 18. století.

Operační středisko k události vyslalo profesionální hasiče ze stanice Příbram a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Březnice. Jako první dorazila na zámek místní jednotka s CAS 24 LIAZ v počtu osmi členů, která se v doprovodu kastelána vydala na prvotní průzkum do zasaženého prostoru. Následně březničtí hasiči vytvořili dopravní vedení do druhého nadzemního podlaží a natáhli útočný proud na půdu. Zároveň připravili další proud jako zálohu pro případ rozšíření požáru.

V ten okamžik na místo dorazila i jednotka HZS Příbram s cisternami CAS 20 Terrno a CAS 30 T815-7, automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus a velitelským vozem Ford Ranger v celkovém počtu devíti příslušníků. Příbramská jednotka se připojila na vytvořené dopravní vedení a utvořila druhý útočný proud na půdu s tím, že Terrno doplňovalo vodu do březnické cisterny. Kromě toho posádky velké cisterny a žebříku vytvořily třetí útočný proud pro hašení střechy zámku pomocí hasicího monitoru, umístěného nahoře v koši.
Šlo však pouze o taktické cvičení, jehož …
foto: c. Pavel Maňas ÚO Příbram HZS Středočeského kraje

Cvičení splnilo stanovené cíle, kterými především bylo ověřit dojezdové časy, procvičit součinnost jednotek požární ochrany při hašení požáru v prostorách státního zámku Březnice a vyzkoušet dostupnost místa zásahu velkou mobilní požární technikou, jako jsou cisterny a automobilový žebřík.

Po skončení cvičení a sbalení materiálu si zasahující hasiči prohlédli zámek, který patří mezi národní kulturní památky, a seznámili se se zvláštnostmi při zásahu v jeho areálu.
Cvičení splnilo stanovené cíle, kterými …
foto: c. Pavel Maňas ÚO Příbram HZS Středočeského kraje
foto: c. Pavel Maňas ÚO Příbram HZS Středočeského kraje
foto: c. Pavel Maňas ÚO Příbram HZS Středočeského kraje

Fotogalerie

Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (1) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (2) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (3) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (4) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (5) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (6) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (7) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (8) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (9) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (10) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (11) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (12) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (13) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (14) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (15) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (16) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (17) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (18) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (19) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (20) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (21) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (22) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (23) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (24) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (25) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (26) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (27) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (28) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (29) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (30) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (31) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (32) Hasiči procvičovali likvidaci požáru na březnickém zámku (33)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: mjr. Bc. Pavel Maňas ÚO Příbram HZS Středočeského kraje
autor: mip








Další články

Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty Hnutí ANO zveřejnilo první jména pro podzimní komunální volby v Příbrami. Lídrem a … VOLBY 2026 Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal? Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal? Příbram. Název, který každý z nás používá prakticky každý den. Přemýšleli jste ale … HISTORIE 81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí 81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí Havárie vodovodního řadu v Husově ulici způsobila od úterý výrazné dopravní … AKTUÁLNĚ Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden začne v Česku spíše svěžím počasím. V pondělí bude většinou … AKTUÁLNĚ Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom, rostlinný přípravek z jihovýchodní Asie, se v Česku stal jednou z nejrychleji … ANKETA Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Středočeský kraj vypsal další dotační program pro dobrovolné hasiče, rozdělí v něm 25 … AKTUÁLNĚ Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit Zvracení, vodnatý průjem a během jednoho či dvou dnů je po všem. Norovirové infekce … ROZHOVOR Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Národní den „Buď andělem“ připomíná jednoduchou věc: dobrý skutek není otázka … LIFESTYLE Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Houslový virtuos Pavel Šporcl patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. … ROZHOVOR
Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Práce na pokládce kabelů zavřou Hailovu ulici v Příbrami od pondělí 24. do pátku 28. … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz