Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu
27. října 2021 (15:53)
foto: ilustr/pixabay
Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může poškodit i náhrobky.
Hasiči před nadcházející Dušičkami varovali před používáním nekvalitních svíček v plastovém obalu. Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může poškodit i náhrobky. Uvedli to dnes mluvčí hasičů Martin Kavka a Vendula Horáková.
"Doporučujeme používat svíčky ve skleněném obalu případně čajové svíčky v hliníkovém kalíšku. Svíčku nezapalujte v blízkosti suchých větví, květin v obalu nebo v blízkosti keřů," uvedl Kavka. Nebezpečí požáru od svíčky hrozí i při silnějším větru, upozornil.
Lidé si památku zesnulých každoročně připomínají 2. listopadu. Snadno podle hasičů vzplanou právě svíčky v plastovém obalu. Pokud začne hořet plast, praskne žárem hřbitovní lampička a plameny se dostanou ven. Oheň pak podle Kavky může spálit okrasné túje, poničit náhrobky a dekorace nebo sežehnout fotografie a nápisy na hrobech.
Túje sice navenek vypadají zelené, ale uvnitř živého plotu jsou zcela suché, takže hoří podobně jako suchá tráva, upozornila Horáková. Pražští hasiči podle svého mluvčího letos zaznamenali několik požárů okrasných stromů od hořících svíček. "Největší z nich byl na Olšanských hřbitovech v červnu, kdy od svíčky došlo k požáru několika vzrostlých tújí a větším škodám na majetku," dodal Kavka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/HZS
autor: Jakub Pečenka
Další články
Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června
Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka.
Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí
Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých …
AKTUÁLNĚ
Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem
Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha …
AKTUÁLNĚ
Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu
Na mistrovství České republiky v kickboxu v Lovosicích uspěli dva zástupci …
SPORT
Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem!
Vodní dílo Kamýk, jeden z méně nápadných, ale naprosto klíčových článků Vltavské …
ZAJÍMAVOSTI
V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ
K nahlášení mimořádné události došlo v úterý odpoledne krátce po šestnácté hodině. …
AKTUALIZOVÁNO
Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu
Hudba různých žánrů, mladé talenty i celodenní festivalová atmosféra. Náměstí T. G. …
KULTURA
Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů
Inspekce silniční dopravy (INSID) dál pokračuje v kontrolách kamionů a nákladních …
DOPRAVA
KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec
Fastfoodový řetězec KFC zveřejnil omluvu zákazníkům a oznámil rozsáhlé změny ve …
AKTUÁLNĚ
Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před vysokými teplotami a zároveň …
AKTUÁLNĚ




