Hasiči pokračují v likvidaci požáru recyklační haly v obci Rybníky na Příbramsku
13. června 2023 (10:18)
foto: HZS Středočeského kraje
Oheň dohašují čtyři jednotky, ukončení zásahu lze čekat kolem poledne.
Hasiči dnes pokračují v likvidaci rozsáhlého požáru, který v pondělí zasáhl recyklační halu v obci Rybníky na Příbramsku. Oheň dohašují čtyři jednotky, ukončení zásahu lze čekat kolem poledne. Na místě se také sejdou vyšetřovatelé, aby stanovili příčinu požáru, řekla dnes kolem 9:00 mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Škodu vyšetřovatel odhadl na pět milionů korun, včasným zásahem se podařilo uchránit majetek za 20 milionů Kč.
Požár vypukl v pondělí před polednem, zasáhl hliníkový materiál, který se v hale zpracovává. Z areálu firmy bylo evakuováno 80 lidí, nikdo se nezranil. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných. Odpoledne se jim podařilo požár dostat pod kontrolu, od večera platí už jen základní poplachový stupeň.
Dnes likvidace požáru ještě pokračuje. "Na místě je jedna profesionální a tři dobrovolné jednotky, požár dohašují. V 10:00 se tam sejdou zástupci Technického ústavu požární ochrany a naši vyšetřovatelé," uvedla mluvčí.
Vzhledem k tomu, že šlo o požár odpadu z hliníku, nebylo možné plameny likvidovat vodou, ale bylo nutné povolat techniku se speciálním hasivem. K požáru se v pondělí sjelo 15 cisteren, automobilový žebřík a další dopravní a velitelská vozidla. Z Příbrami dorazil také protiplynový automobil s náhradními lahvemi se stlačeným vzduchem, protože hasiči zasahovali v dýchací technice.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Požár zachvátil balkon v příbramském věžáku, hasiči do bytu vstoupili násilím
•Na Příbramsku hoří výrobní hala, hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu
•U Hájů se střetla dvě auta, tři zranění
Další články
SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu?
Spánek vypadá nevinně. Zavřete oči, lehnete si… a hotovo. Jenže věda říká něco úplně …
ZAJÍMAVOSTI
Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život
Jak vypadá škola, která má přes 800 žáků, moderní areál, výuku angličtiny od první …
ROZHOVOR
Ranní budíček v příkopě: Řidič na Příbramsku zaspal zatáčku i s pořádnou opicí
Sobotní ráno začalo pro jednoho z řidičů na Příbramsku tvrdým přistáním v příkopu. …
Jaké dokumenty potřebujete při prodeji nemovitosti?
Pro prodej nemovitosti nestačí jen nafotit dům nebo byt a zveřejnit inzerát. Ve …
PR
Podnikatelé, pozor! Město spustilo kontroly odpadů. Kdo nemá smlouvu nebo doklady, může mít problém
Město Příbram od dubna výrazně přitvrdilo v kontrole toho, jak podnikatelé nakládají …
POLITIKA
Než se zeptáte doktora, ptáte se AI? Experti vydali příručku, jak nenaletět umělé inteligenci při řešení zdraví
Bolest hlavy, vyrážka nebo výsledky krevních testů? Stále více lidí dnes místo …
ZDRAVOTNICTVÍ
Kolvínská džungle: kraj hlohů, trnek, planých hrušek a pěnic
Jsou místa v Brdech, která člověka okouzlí třeba tajemnou krásou bučin nebo …
POZNÁVÁME BRDY
U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok
Mezi Příbramí a Březnicí dnes večer hořel vlak Regionova. Hasiči z vozu evakuovali …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno
Příbram byla pro mnoho lidí dlouhá léta samozřejmým místem k životu. Dnes se ale čím …
NÁZOR
LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů
LDM Group představuje dlouhodobou vizi rozvoje Příbrami. Pod vedením zakladatele a CEO …
ROZHOVOR




