8. 6. svátek má Medard

Hasiči pokračují s likvidací požáru skládky u Chrástu

NEPŘEHLÉDNĚTE
11. září 2021   (10:30)
Hasiči pokračují s likvidací požáru skládky u Chrástu
foto: HZS Středočeského kraje/ilustr

Z původních devíti jednotek jsou na místě stále čtyři.


Téměř dvacet hodin se snaží hasiči dostat pod kontrolu požár skládky komunálního odpadu u obce Chrást na Příbramsku. První jednotky vyjížděly k nahlášené události v pátek po půl třetí. Zasahující velitel postupně přivolával další hasiče, později vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu. Hasiči museli zřídit dvě čerpací stanoviště a k likvidaci ohně použili i pěnidla a smáčedla.

Podle mluvčího hasičů Jana Sýkory není událost stále uzavřena. „Ve 20:30 jsme snížili stupeň poplachu na první a o dvě hodiny později zredukovali počet zasahujících jednotek na čtyři,“ řekl pribram.cz Sýkora.
Hasiči nyní zasažené místo skrápějí a vodu dovážejí cisterny kyvadlově. Kromě dopadu na životní prostředí bude škoda pravděpodobně nulová.
K požáru této skládky vyjíždějí hasiči několikrát ročně. Například v druhé polovině srpna zde došlo k požáru nahromaděného odpadu ve špatně přístupném terénu a hasiči událost likvidovali téměř 24 hodin.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek … DOPRAVA Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se … NEPŘEHLÉDNĚTE Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v … KULTURA Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a … AKTUÁLNĚ Medard začal sluncem. Už od úterý ale dorazí déšť, bouřky a ochlazení Medard začal sluncem. Už od úterý ale dorazí déšť, bouřky a ochlazení „Medardova kápě, čtyřicet dní kape.“ Tahle jedna z nejznámějších českých pranostik se … Hledáte stabilní práci ve stavebnictví? Příbramská firma GREBOS roste a nabízí dlouhodobé uplatnění Hledáte stabilní práci ve stavebnictví? Příbramská firma GREBOS roste a nabízí dlouhodobé uplatnění Pokud hledáte perspektivní a dlouhodobé zaměstnání ve stavebnictví, stojí za to … NEPŘEHLÉDNĚTE Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno … LIFESTYLE Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho … POČASÍ Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců Areál Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké se i letos promění v jedinečnou přírodní … KULTURA
OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť Po dvou letech se do areálu Nového rybníka vrátil Den bezpečné Příbrami, který nabídl … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz