Hasiči naložili ve skladu správy rezerv v Sedlčanech 90 ventilátorů a vezou je do Lotyšska
12. listopadu 2021 (12:33)
Hasiči dnes dopoledne naložili ve skladu Správy státních hmotných rezerv (SSHR) v Sedlčanech na Příbramsku 90 plicních ventilátorů a 32 pacientských monitorů s příslušenstvím a vyrazili s nimi do Lotyšska. Jde o humanitární pomoc, kterou schválila vláda, řekl mluvčí správy Jakub Linka.
Podle mluvčí záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru Jany Urbancové náklad míří do hlavního města Lotyšska Rigy. Předpoklad předání humanitární pomoci Lotyšsku je v sobotu, sdělila Urbancová.
Předseda SSHR Pavel Švagr ve středu řekl, že zásoby těchto přístrojů v ČR jsou dostatečné a tento dar nijak neohrozí zajištění zdravotní péče v českých nemocnicích. Ve skladech SSHR je plicních ventilátorů ještě několik stovek, naposledy správa posílala čtyři do nemocnice v Kadani.
Podle Švagra se ukazuje, jak důležitá je humanitární pomoc a podpora mezi zeměmi zasaženými covidem-19. Lotyšskou žádost o neinvazivní plicní ventilátory a monitory s příslušenstvím už dříve projednal Ústřední krizový štáb. Přístroje mají podle dřívějších informací hodnotu 8,6 milionu korun.
Loni Česko kvůli covidu-19 schválilo pomoc ve prospěch Španělska, Itálie, Slovinska, Řecka, San Marina, Ukrajiny, Kosova, Běloruska či Černé Hory. Letos zaslala ČR například 400.000 kusů roušek Peru a 300.000 kusů Moldavsku, 500 kyslíkových lahví Indii a 192.000 roušek a 130.000 rychlotestů Ukrajině.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Středočeský kraj hledá výjimečné osobnosti. Můžete nomimovat svoje tipy
Lidé mohou až do 19. prosince nominovat osobnosti, které se zasloužily o rozvoj …
Příbram má jedno z nejčistších ovzduší v Česku. Město schválilo plán až do roku 2029
Příbram patří k nejčistším větším městům v Česku. Od roku 2011 tu nebyl překročen …
Příbramští žáci zazářili v Robosoutěži FEL ČVUT a obsadili skvělá místa
Robosoutěž pořádaná Fakultou elektrotechnickou ČVUT v Praze má pro Příbram obrovský …
Rožmitál investuje do zdravotnictvín a pořídil nový sanitní vůz pro městské zdravotnické zařízení
Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v dlouhodobé podpoře místního zdravotnictví a …
HC Příbram vyhrál 15 zápasů v řadě. Druhá liga má nového lídra
HC Příbram válcuje druhou ligu: 15 výher v řadě, neporazitelnost a příběh, který začal …
Středočeský kraj připravuje slučování dalších škol, na řadě je i Příbram
Středočeský kraj připravuje další slučování škol. Důvodem je především organizační …
Nominace na Cenu města je možné podávat do konce listopadu
Do konce listopadu mohou občané opět navrhovat osobnosti či kolektivy, které si …
Hlíva je královnou pozdních hub v lese, ale i v kuchyni
Ani s nástupem zimy nemusí končit vycházky do přírody za houbami. Listopad a prosinec …
FOTO
Příbram Bobcats vyhrály ženský flagový pohár!
Domácí hráčky Příbrami ovládly turnaj i přes minimální sestavu a završily tak …
Tipy na víkend: Slavnostní otevření vánočního kluziště a řada charitativních akcí naladí na blížící se advent
V pátek bude slavnostně otevřeno Vánoční kluziště, v Bohutíně zahájí v sobotu advent. …





