Hasiči měli na Boží hod opět nadprůměrný počet zásahů, zaměstnaly je voda a vítr
26. prosince 2023 (10:00)
foto: pixabay
Hasičům výrazně stoupl počet zásahů už 21. prosince, kdy se objevil silný vítr a stoupaly hladiny toků.
Hasiči v Česku měli na Boží hod opět nadprůměrný počet zásahů, hlavně kvůli stoupajícím hladinám toků nebo větru. Například odčerpávali vodu či odstraňovali padlé stromy. Těchto zásahů, tzv. technických pomocí, bylo přes tisícovku - čtyřikrát více, než činí denní průměr. Tvořily většinu zásahů hasičů za 25. prosinec. V tiskové zprávě to dnes oznámil mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Jiří Fröhlich.
V pondělí pomáhali hasiči dohromady u 1173 událostí, z toho 1058 tvořily technické zásahy. "Pomáhali jsme se stavěním hrází, odčerpáváním vody, ale také jsme opět odstraňovali popadané stromy na silnici a železnici," uvedl Fröhlich.
V celém Česku kvůli tání sněhu stouply v předchozích dnech hladiny toků na některý z povodňových stupňů. V pondělí vpodvečer byly toky asi na dvou desítkách míst na nejvyšším, třetím stupni.
Hasiči zasahovali i u požárů. Například v Kolíně způsobily spálené potraviny požár kuchyňské linky a digestoře. Dva lidé při tom byli zraněni a 25 lidí bylo evakuováno. Škoda dosáhla zhruba 100.000 korun.
Hasičům výrazně stoupl počet zásahů už 21. prosince, kdy se objevil silný vítr a stoupaly hladiny toků. Nejvíce zásahů měli za posledních pět dní 23. prosince, a to skoro 3500. "Také dnes od rána čerpáme vodu, čistíme vodoteče a propustky, aby se koryta řek neucpávala naplaveninami," uvedl mluvčí hasičů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Letošní Štědrý den ve středních Čechách patřil podle hasičů k rušnějším
•Středočeští hasiči měli v noci velké množství výjezdů, hlavně ke spadlým stromům
•Středočeští hasiči pomáhali odklízet následky větru na více než 100 místech
Další články
První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky
Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem
U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. …
AKTUALIZOVÁNO
Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku
Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem
Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data …
AKTUÁLNĚ
Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec.
Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu?
Spouštíme novou sérii krátkých …
VIDEO
V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování
Stavbaři budou v Příbrami od příštího pondělí opravovat Nádvoří Msgre. Korejse a …
AKTUÁLNĚ
Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem …
AKTUÁLNĚ
Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut
Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran
Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V …
ZVÍŘATA
Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků
Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, …
AKTUÁLNĚ




