2. 7. svátek má Patricie




Hasiči loni v Brdech neměli náročné zásahy, přálo jim počasí

17. ledna 2017   (16:30)
Hasiči loni v Brdech neměli náročné zásahy, přálo jim počasí
foto: pribram.cz

V Brdech nebylo tolik turistů, kolik se očekávalo.



Hasiči loni v nové Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy nemuseli řešit žádnou mimořádnou situaci, na kterou by nebyli připraveni. Měli štěstí na počasí i na to, že turisté do Brd nejezdili v takové míře, jak se předpokládalo, řekl ČTK ředitel příbramských hasičů Tomáš Horvát.

"Co se týče nás, nemohu říct, že by v roce 2016 vznikl nějaký extrémní problém," uvedl. Turistů podle něj do CHKO nejezdilo tolik, kolik se čekalo, a byla i mírnější zima. "Spíše letošní leden ukáže, jak jsme na některé typy zásahů připraveni," řekl Horvát s poukazem na současný příval sněhu.

"Měli jsme štěstí. I v době, kdy bylo sucho, jsme zaznamenali pouze dva ohně. Jeden nad Drahlínem a jeden dole na Rožmitálsku. Nefoukal vítr, to byl dost důležitý faktor," uvedl bývalý velitel příbramských hasičů Jarmil Soukup, který nyní vede stanici v Dobříši. V jednom případě šlo o požár lesní školky, která ale měla kolem čerstvě provedenou melioraci. Letecké hašení nebylo podle Soukupa vůbec použito. Počasí také moc nepřálo houbám, a tak bylo i méně ztracených houbařů, dodal.

Podle Horváta se hasiči na vyhlášení CHKO, která loni v lednu nahradila někdejší vojenský újezd, připravovali, měli k dispozici mapové podklady. Spuštěna byla i síť takzvaných traumabodů, odkud je možné dovolat se pomoci. "Samozřejmě věci, které se týkají například pokrytí signálem, se budou řešit až v letošním roce," dodal Horvát. Posílit by se měl signál na kopcích Drahlín a Praha.

V Brdech je rok po vyhlášení CHKO vyznačena přibližně třetina plánovaných pěších tras. Výletníci mají k dispozici kolem 70 kilometrů, zbylá část přijde na řadu v letošním a příštím roce. Více plánovaných tras loni nemohlo být vyznačeno kvůli nedokončené pyrotechnické očistě. Kromě pěších tras má v Brdech vzniknout asi 200 kilometrů cyklotras.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj hj








Další články

Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu První červencový víkend bude na Březových Horách patřit tradiční Prokopské pouti. … AKTUÁLNĚ Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika? Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika? Velká Británie, Španělsko i Francie už mají na jatkách povinné kamerové systémy, které … NEPŘEHLÉDNĚTE Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. … DOPRAVA Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve … SPORT Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu … Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny … AKTUÁLNĚ Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah … AKTUÁLNĚ Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Energo Příbram oznámilo termín letošní pravidelné letní odstávky centrálního zdroje … AKTUÁLNĚ Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na … AKTUALIZOVÁNO
Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz