Hasiči likvidovali požár zahradního domku v Březnici
7. ledna 2021 (09:58)
foto: pribram.cz
V noci na čtvrtek vyjížděly čtyři hasičské jednotky k nahlášenému požáru v Březnici.
Oznámení o požáru přijalo operační středisko středočeských hasičů krátce po třetí hodině ranní. Volající uvedl, že domek o velikosti 3 x 3 metry pohltily plameny v plném rozsahu.
Do hasebních prací byly zapojeny tři dobrovolné a jedna profesionální jednotka. „Po našem příjezdu došlo k evakuaci lidí z přilehlého rodinného domu. Jednalo se o dvě dospělé osoby a dvě děti. Jelikož jsme měli informace, že s rodinou bydlí další osoba, která se v místě nenacházela, ihned jsme provedli průzkum hořící budovy. Naštěstí, jak se během několika okamžiků ukázalo, byla osoba mimo bydliště,“ řekl pribram.cz mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.
„Během zásahu jsme vynesli z hořící budovy dvě propanbutanové lahve,“ dodal Gabriel s tím, že lokalizace ohniska byla ohlášena po 45 minutách, likvidace asi za hodinu od zahájení hasebních prací. Škoda nebyla vyčíslena, jelikož ji majitel budovy nebude uplatňovat.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu
Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, …
NÁZOR
45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili
Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a …
SPORT
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko
Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích
Středočeský kraj chce přispět k rozšíření sítě přístrojů určených k laické resuscitaci …
AKTUÁLNĚ
Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy
Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před vznikem požárů na západní a severní Čechy, …
AKTUÁLNĚ
Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje?
Orlická přehrada je dlouhodobě známá jako místo, kde žijí jedni z největších sumců v …
ZVÍŘATA
Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních?
Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na …
LIFESTYLE
Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší
Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se …
AKTUÁLNĚ
Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech
Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala …
KULTURA
Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně
Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, …





