21. 6. svátek má Alois

Hasiči likvidovali požár odstaveného vraku, ve hře je úmyslné zapálení

5. května 2020   (08:38)
Hasiči likvidovali požár odstaveného vraku, ve hře je úmyslné zapálení
foto: pribram.cz

V Příbrami je na osmdesát vraků, město plánuje vybudovat odstavné parkoviště.


Operační středisko hasičů přijalo v noci na úterý hlášení o požáru odstaveného vozidla v ulici Pod Šachtami v Příbrami. „Na místo jsme přijeli ve třičtvrtě na deset. Vozidlo pohltily plameny v plném rozsahu, po půl hodině byl požár zlikvidován,“ sdělila redakci mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.
Operační středisko hasičů přijalo v noci …
foto: pribram.cz


Hasiči přivolali hlídku policie, která ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů objasňuje příčinu zahoření. Ve hře je tak i úmyslné zapálení.
Hasiči přivolali hlídku policie, která ve …
foto: pribram.cz

V Příbrami je na osmdesát odstavených aut
Lidé se na město obrací se žádostmi o odstranění automobilů, u nichž je na první pohled jisté, že svému účelu již delší dobu neslouží. Jejich majitelé se přesto neobtěžovali provést jejich likvidaci a nechali je stát na parkovišti či přímo na ulici. Není divu, že zvláště v době dopravní špičky, kdy je zaparkování na mnoha místech v Příbrami mnohdy nadlidským úkonem, jsou takovéto automobily trnem v oku všem motoristům.
Město Příbram tuto situaci řeší prakticky nepřetržitě. Samostatné oddělení silničního hospodářství vede evidenci odstavených vozidel a nadále posuzuje, zda se jedná o vrak. Dle zákona je vrakem takový automobil, který není opatřený registrační značkou a zjevně trvale není způsobilý k provozu na pozemních komunikacích, tedy chybí mu například motor, kola či podstatné části karoserie apod. Pokud je vůz vrakem, vydá se výzva k jeho odstranění.

V Příbrami je evidováno na osmdesát automobilů, které jsou odstaveny bez zjevného pohybu na veřejných parkovištích a komunikacích ve městě, ale některá však nevykazují známky vraku.
Evidované „potenciální vraky“ jsou i nadále monitorovány a prakticky se čeká na to, kdy se jejich stav změní a jsou posouzeny jako vrak a tím pádem mohou být přemístěny na sběrné parkoviště v objektu Technických služeb města Příbrami, které je však svojí kapacitou nevyhovující. „Momentálně pracujeme na projektu odstavného parkoviště na Balonce, který by měl být hotový do konce května. Následovat bude výběrové řízení na zhotovitele stavby, kdy samotná realizace by se měla uskutečnit na podzim,“ sdělil redakci starosta Jan Konvalinka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz