29. 3. svátek má Taťána

Hasiči dohasili požár stohu v Rosovicích, škoda 300 tisíc korun

24. července 2023   (10:04)
Hasiči dohasili požár stohu v Rosovicích, škoda 300 tisíc korun
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Včasným zásahem uchránili hasiči majetek v hodnotě deseti milionů korun.


Hasiči dnes ráno dohasili požár stohu v Rosovicích na Příbramsku, který vypukl v neděli odpoledne, řekla pribram.cz jejich mluvčí Veronika Švorcová Mocová. Požářiště předali majiteli, který si na místě zajistí dohled do 27. července.

Požár balíků lisované slámy byl oznámen krátce po 17. hodině. Oheň zachvátil také uskladněné pneumatiky. S plameny bojovalo osm hasičských jednotek. Celý zásah probíhal v dýchací technice, velitel si na místo vyžádal protiplynový automobil s náhradními tlakovými lahvemi.
Krátce po 23. hodině hasiči ukončili hasební práce a nechali stoh kontrolovaně dohořet, přes noc na místě prováděly dohled dobrovolné jednotky z Drásova a Rosovic. „Dnes ráno krátce po šesté hodině velitel ukončil zásah. Výše škody se vyšplhala na tři sta tisíc korun, uchráněn byl majetek v hodnotě 10 milionů korun,“ řekla mluvčí s tím, že příčina požáru je předmětem šetření.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – … NÁZOR Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte. Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte. Velikonoce jsou svátky vajec, jara a nových začátků. Ať už je vnímáme duchovně, … VELIKONOCE Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními … PŘÍRODA Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního … NEPŘEHLÉDNĚTE Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší … NEPŘEHLÉDNĚTE Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na … ZMĚNA ČASU Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra … FOTOGALERIE Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po … SPORT Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce … POZNÁVÁME BRDY
Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz