Hasiči dnes likvidovali požár pole na Příbramsku
NEPŘEHLÉDNĚTE
6. července 2023 (18:56)
foto: pribram.cz/Kateřina Pečenková
Kvůli množství zasahujících jednotek byl vyhlášen druhý poplachový stupeň ze čtyř.
Hasiči dnes vpodvečer likvidovali požár pole mezi obcemi Svaté Pole a Obořiště na Příbramsku. Zasažena byla plocha 650krát 250 metrů. Kvůli množství zasahujících jednotek byl vyhlášen druhý poplachový stupeň ze čtyř. Příčina požáru a výše škody zatím nejsou známy, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.
"Hlášení o požáru jsme přijali v 18:12, jde o neposekané pole, zhruba po půl hodině byl požár lokalizován a nyní se dohašuje," řekla Kereková kolem 19:30. Na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů.
Kvůli teplému a suchému počasí meteorologové dnes vydali výstrahu před nebezpečím požárů, platí zejména pro západní polovinu Česka od pátečního poledne do pondělního večera. Ve Středočeském kraji bude od pátečních 12:00 do pondělního večera na rizikových místech zakázáno rozdělávat oheň. Jde například o lesy nebo okolí stohů sena či slámy. Zákaz vychází z nařízení Středočeského kraje z roku 2020 a je vydán na základě výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu, informovali dnes středočeští hasiči na webu.
V souladu s nařízením kraje je celoplošně zakázáno používání zábavní pyrotechniky, vypouštění takzvaných lampionů štěstí nebo používání vody ze zdroje pro hašení požárů k jiným účelům než k hašení. Řidiči také nesmějí vjíždět motorovými vozidly na polní a lesní cesty, pokud nejde o vlastníky a uživatele pozemků při jejich obhospodařování.
V lesích a jejich okolí do 50 metrů a poblíž stohů slámy nebo sena do vzdálenosti 100 metrů je zakázáno rozdělávat oheň a kouřit. Totéž platí pro souvislé porosty nebo zemědělsky obdělávané plochy, které by se mohly vznítit, a jejich okolí do 100 metrů.
Nadcházející víkend bude v Česku bez srážek a s tropickými teplotami. Stoupat budou postupně až k nedělním maximům kolem 33 stupňů Celsia. Ještě tepleji, ale už s bouřkami, bude podle předpovědi v pondělí.
Nadcházející víkend bude v Česku bez srážek a s tropickými teplotami. Stoupat budou postupně až k nedělním maximům kolem 33 stupňů Celsia. Ještě tepleji, ale už s bouřkami, bude podle předpovědi v pondělí.
foto: pribram.cz/Kateřina Pečenková
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Ve Středočeském kraji bude od pátku na rizikových místech zákaz rozdělávat oheň
•Kvůli teplému a suchému počasí meteorologové vydali výstrahu před nebezpečím požárů
•Policisté pátrají v Orlické nádrži po muži, jehož od neděle pohřešuje rodina
Další články
Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně
Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u …
AKTUALIZOVÁNO
Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami
Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 …
AKTUÁLNĚ
Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů
Středočeský kraj v reakci na nejisté financování od státu přichází s vlastním řešením …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945
Události závěru druhé světové války na Příbramsku připomene vzpomínková akce PÁR DNÍ K …
HISTORIE
Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu
Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející …
FOTOGALERIE
Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu
U soudu se znovu řeší zakázka na dezinfekci fotbalových stadionů za téměř 10 milionů …
AKTUALIZOVÁNO
Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci
V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno …
AKTUÁLNĚ
Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout
Ačkoliv se ke konci prodlouženého víkendu den po dni oteplovalo, tohle příjemné počasí …
POČASÍ
Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy
Od 1. července 2026 začne v celé Evropské unii platit nová povinnost pro část dodávek. …
DOPRAVA
Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat
Teplé počasí láká do přírody, kde může dojít i ke kontaktu s hady. Odborníci …




