21. 6. svátek má Alois

Hasiči dekontaminovali budovu městského úřadu

2. května 2020   (06:50)
Hasiči dekontaminovali budovu městského úřadu
foto: pribram.cz

„Do budovy chodí desítky až stovky lidí denně, dekontaminace zvýší jejich bezpečí,“ řekl Jan Konvalinka, starosta Příbrami


V souvislosti s koronavirovou epidemií hasiči v pátek dopoledne prováděli dekontaminaci veškerých prostor budovy městského úřadu v Příbrami. „Díky vynikající spolupráci s profesionálními hasiči a Ústavem jaderné, chemické a biologické ochrany z Kamenné jsme mohli provést plošnou dekontaminaci jednoho z objektů, ve kterém sídlí náš městský úřad,“ uvedl pro pribram.cz starosta Příbrami Jan Konvalinka.

Do budovy v ulici Gen. R. Tesaříka denně chodí desítky až stovky lidí za účelem vyřízení důležitých osobních záležitostí jako jsou občanské a řidičské průkazy, cestovní pasy, převody a přepisy vozidel atp. „V zájmu většího bezpečí návštěvníků i pracovníků úřadu jsme přistoupili k plošné dekontaminaci. V případě potřeby není vyloučeno opakování celé akce,“ vysvětlil Konvalinka s tím, že hasičům i ústavu v Kamenné patří jeho velké poděkování.
Hasiči na začátku dubna také prováděli dekontaminaci společných prostor bytových domů s pečovatelskou službou v Příbrami v Brodské ulici. Byla zde prokázána nákaza koronavirem u jedoho muže, který byl následně hospitalizován v příbramské nemocnici. Několik dnů po potvrzení prvního případu zde onemocněly další čtyři osoby, které byly v domácí karanténě. 
foto: pribram.czTip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz