3. 6. svátek má Tamara




Hasiči dál hasí požár haly v Žebráku

14. srpna 2023   (16:06)
Hasiči dál hasí požár haly v Žebráku
foto: Hasiči Žebrák/PR

Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu, na místě zasahuje 25 jednotek.


Požár výrobní haly v Žebráku hasiči lokalizovali, nešíří se. V hašení haly na výrobu plastů v průmyslové zóně dál pokračují, pomáhá jim také vrtulník, uvedli na síti X (dříve twitter). Vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu, na místě zasahuje 25 jednotek hasičů. Práci jim komplikuje horké počasí. Jeden hasič utrpěl lehké zranění, několik dalších bylo dehydratovaných. Hořící hala se částečně zřítila. Hala patří společnosti Novares CZ Zebrak, která vyrábí plastové díly pro automobily. Policie kolem 14:45 obnovila provoz na dálnici D5 mezi 34. a 41. kilometrem se sníženou rychlostí, zhruba tři hodiny byla dálnice v obou směrech uzavřená. Vyplývá z vyjádření mluvčí středočeské záchranné služby Moniky Novákové a policie.

Hala podle mluvčího hasičů Jan Sýkory hořela v plném rozsahu už po příjezdu jednotek. Hala se zřítila a hasiči se snažili zabránit dalšímu šíření požáru do okolí. Z haly ve Skandinávské ulici se valí hustý dým. Stav ovzduší na místě monitoruje chemická laboratoř z Kamenice. "Hasiči nám právě sdělili, že závažné koncentrace nenaměřili," řekl starosta Žebráku Pavel Horázný (Iniciativa pro Žebrák).
S hašením pomáhá vrtulník Blackhawk s bambivakem. "Shazuje vodu doprostřed zřícené haly," řekl Sýkora. Halu opustilo po vypuknutí požáru 70 zaměstnanců firmy. "Všichni jsou v pořádku, většina už halu opustila před naším příjezdem," řekl Sýkora. Podle Horázného jde o halu společnosti Novares CZ Zebrak.
Hasiči na facebooku doporučují, aby lidé nevětrali. Práci hasičů komplikuje horké počasí. Podle Novákové se jeden hasič lehce popálil na rameni a několik dalších utrpělo kolaps. "Šest hasičů vyhledalo lékařskou pomoc, ale pak se vrátili do práce," upřesnil Sýkora.

Policie dálnici D5 mezi 34. a 41 kilometrem před polednem uzavřela, řidiči museli zhruba tři hodiny jezdit po objízdné trase.
Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne … AKTUÁLNĚ Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý … SPORT Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o … NEPŘEHLÉDNĚTE „Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness „Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, … ROZHOVOR Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie … VIDEO Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak Na příbramském Drkolnově se rozhořel spor o plánované parkoviště v Družstevní ulici. … AKTUÁLNĚ /FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska /FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska Policie České republiky vyhlásila pátrání po šestnáctileté Janě Bohaté z Příbramska. … AKTUÁLNĚ Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už … NEPŘEHLÉDNĚTE Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na … AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční … ŠKOLSTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz