10. 8. svátek má Vavřinec
Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem

19. října 2019   (09:09)
Dalších 10 fotografií v galeriiHasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem

Cvičení se zúčastnilo osmnáct hasičských jednotekHasiči v pátek 18. října nacvičovali zásah u rozsáhlých požárů s využitím vrtulníku. Cvičení se zúčastnilo osm desítek profesionálních a dobrovolných hasičů napříč celého okresu Příbram.
 
Při cvičení museli hasiči s pomocí dvou hadic co nejrychleji naplnit vodou bambivak zavěšený pod vrtulníkem, který byl v té chvíli ve visu na louce v Rožmitálu pod Třemšínem. Po naplnění vaku odletěl, aby vodu vypustil a vrátil se zpět. Stejný postup opakovali hasiči a piloti zhruba dvě hodiny.
 
Původně bylo cvičení naplánováno na devátou hodinu ranní, kvůli husté mlze přiletěl vrtulník až ve dvanáct hodin.
 
Hašení s pomocí vrtulníku se využívá především v obtížném terénu, kam se hasiči s cisternami nedostanou. V případě sucha jsou vrtulníky k hašení nasazovány především v lesních prostorech.
Hasiči v pátek 18. října nacvičovali …

Fotogalerie

Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem () Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem (1) Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem (2) Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem (3) Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem (4) Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem (5) Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem (6) Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem (7) Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem (8) Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem (9)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, jap

Další články

Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Legendární příbramský hudební klub byl zavřený čtyři roky. Rekonstruovanou scénu pokřtí v září příbramské kapely Origami, Roofers a GymBand Příbram. Těšit se můžeme také na koncerty E!E, The Atavists, přednášku o cestě Kanadou nebo comedy show. Vrací se i tradiční oldies a Dj Ludjek. 10. srpna 2020   (06:02) Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Autor článku píše o zemřelých jako o "cikánech", "škodné" a "parazitech". 9. srpna 2020   (21:02) Nepřehlédněte Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky I přes stále opakovaná varování uhyne každé léto několik zvířat, nejčastěji psů, která nechají nezodpovědní majitelé uzavřené v odstavených automobilech. Majitelé často argumentují tím, že pes byl ve vozidle jen chvíli. 9. srpna 2020   (13:39) Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Hygienici se v tomto týdnu zaměřili na kvalitu koupacích vod v místech, ve kterých v minulém týdnu došlo ke zhoršení. 9. srpna 2020   (07:21) Potápěči hledají u Radavy muže, který vyskočil z člunu a již se z vody nevynořil Potápěči hledají u Radavy muže, který vyskočil z člunu a již se z vody nevynořil K události došlo před šestnáctou hodinou asi padesát metrů od břehu. 8. srpna 2020   (17:29) Čtyři hasičské jednotky vyjížděly k nahlášenému požáru kotelny domova seniorů v Příbrami Čtyři hasičské jednotky vyjížděly k nahlášenému požáru kotelny domova seniorů v Příbrami Policisté Brodskou ulici v místě uzavřeli, byli připraveni uvolnit prostory pro případné využití výškové techniky. 8. srpna 2020   (16:57) Teploty v sobotu vystoupají přes 31 stupňů, tropy budou i v neděli Teploty v sobotu vystoupají přes 31 stupňů, tropy budou i v neděli Meteorologové doporučují omezit odpoledne zátěž a nenechávat děti a zvířata na přímém slunci, zvlášť v zaparkovaných autech. 8. srpna 2020   (13:34)
Horko příští týden zvolna ustoupí, ale teplo přetrvá do začátku školy Horko příští týden zvolna ustoupí, ale teplo přetrvá do začátku školy Příští týden budou maximální denní teploty zpočátku kolem tropických 30 stupňů Celsia a jen zvolna budou klesat. 8. srpna 2020   (10:27)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz