13. 4. svátek má Aleš




Hasiči a záchranáři cvičili zásah u požáru letadla

26. října 2022   (15:00)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka

Námětem cvičení byla situace, kdy při doplňování paliva jednoho z letadel došlo k jeho požáru.


Na letišti v Dlouhé Lhotě na Příbramsku se v úterý uskutečnilo cvičení složek IZS. Ověřilo připravenost na případný požár letadla na čerpacím stanovišti. Podle velitele stanice HZS Příbram Radka Dopiráka byly především prověřovány dojezdové časy jednotlivých záchranných složek, ale také průjezdnost přístupových komunikací, přístup do areálu letiště a dostupnost vodních zdrojů pro hašení.

Záchranáři vyjížděli na místo události v 9 hodin. „Jako první se na místo dostavila policie, kterou následovala jednotka profesionálních hasičů z Dobříše a záchranná služba. Samotné hasební práce byly zahájeny patnáct minut od ohlášení požáru,“ řekl pribram.cz Dopirák s tím, že zástupci složek IZS byli po ukončení cvičení seznámeni s provozem letiště a novými skutečnostmi, které vznikly od posledního pravidelného cvičení.
Hasiči v Dlouhé Lhotě naposledy zasahovali v dubnu, kdy zde došlo k havárii vírníku. Při nehodě se zranily dvě osoby. Podle mluvčího hasičů Jana Sýkory nebylo potřeba posádku vyprošťovat, po příjezdu záchranných složek byla již mimo havarovaný stroj.
Před čtyřmi lety prověřil připravenost záchranných složek pád letadla s dvaceti pasažéry. Námětem cvičení bylo vyproštění lidí z vraku a zásah hasební pěnou.

Fotogalerie

Hasiči a záchranáři cvičili zásah u požáru letadla (1) Hasiči a záchranáři cvičili zásah u požáru letadla (2) Hasiči a záchranáři cvičili zásah u požáru letadla (3) Hasiči a záchranáři cvičili zásah u požáru letadla (4) Hasiči a záchranáři cvičili zásah u požáru letadla (5) Hasiči a záchranáři cvičili zásah u požáru letadla (6) Hasiči a záchranáři cvičili zásah u požáru letadla (7)

foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem … FOTO Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i … POČASÍ Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív JV obchvat Příbrami je pro obyvatele jedním z nejdůležitějších témat současnosti. … DOPRAVA Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu … ŠKOLSTVÍ Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si … LIFESTYLE Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má … ANKETA Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Louky, které zarůstaly, mokřady, které mizely, i voda, která z krajiny pomalu … Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici V neděli kolem jedné hodiny ranní vyjížděli záchranáři k dopravní nehodě osobního vozu … DOPRAVA
Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup Základní škola pod Svatou Horou patří k nejstarším vzdělávacím institucím v Příbrami, … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz