Halloweenská párty bude mít i charitativní rozměr
3. listopadu 2022 (17:31)
foto: freepik
V sobotu 5. listopadu se na Zdaboři koná Halloweenská párty, výtěžek ze vstupného bude poukázán na pomoc nemocnému chlapci Maximu Vaškovi a Janě Břicháčkové, která je upoutána na invalidní vozík.
Na začátku listopadu se během takzvaných Dušiček vždy připomínají lidé, kteří mezi námi již nejsou. V posledních letech se tento svátek slaví také jako Halloween.
Halloweenská párty se bude letos konat i na Zdaboři a bude mít jako už v minulosti charitativní podtext. V rámci oslavy, která se koná v hostinci U Pletánků, se uskuteční sbírka na Maxima Vaška, jenž je od narození vážně nemocen, a Janu Břicháčkovou, která vlivem úrazu skončila na invalidním vozíku. Celý výtěžek bude poukázán organizaci Klub přátel Mrázka, která oběma pomáhá od roku 2018, resp. 2019. Klub přátel Mrázka působí dvě desítky let a v širším okolí je znám také novoročními pochody na Pražák.
„Minule jsme vybrali přibližně deset tisíc korun, které jsme věnovali Maxíkovi a Janě. Věřím, že letos to bude ještě více,“ řekla provozovatelka restaurace Václava Paterová a dodala: „Dětem nemocným nebo ze znevýhodněného prostředí se v rámci možností snažíme pomáhat dlouhodobě. Například dvakrát ročně zveme na oběd děti z dětského domova, naposledy tu byly ze Solenic."
Podle organizátorů je připravena bohatá tombola, vyhraje každý los. Zvýhodněný vstup je pro každého, kdo přijde v halloweenské masce. Nejlepší dress code pak vyhraje poukázku na konzumaci v restauraci. Halloweenská party se koná v sobotu 5. listopadu od 19.00 a k tanci i poslechu zahraje Dj MeEma.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Stanislav Břeň
autor: Stanislav Břeň
Související
•Na Štědrý den letos Česká televize uvede pohádku Tajemství staré bambitky 2
•Dnes jsou Dušičky, tradiční svátek zesnulých
•K osmdesátinám Marty Kubišové vydala tiskárna cenin pamětní bankovku
Další články
Nebezpečná látka v kosmetice pod dohledem: hygienici našli jen pár hříšníků
Nebezpečná látka TPO, zakázaná v kosmetických přípravcích od 1. září, byla při …
Ve středních Čechách se lyžuje ve třech areálech, podmínky někde zhoršuje obleva
Ve středních Čechách jsou v provozu tři zimní střediska, po nejdříve otevřeném Monínci …
V neděli se uskuteční tradiční akce Vánoce v divadle
Již tradiční akci v předvánočním čase nabízí v neděli 14. prosince Divadlo Antonína …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete na čerpačkách OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 32,90 Kč do 34,90 …
Kdo z nás nikdy nepsal Ježíškovi? Vánoční pošta v Příbrami je připravená
Vánoční čas se blíží a k němu neodmyslitelně patří tradice psaní dopisů Ježíškovi. Pro …
Vánoce
/VIDEO/ U obce Háje havarovala řidička osobáku, po nehodě byla v šoku
V pátek ráno se stala nehoda na silnici II/118 v katastru obce Milín.
FOTO
Tipy na víkend: Třetí adventní víkend nabízí celou řadu tradičních akcí, tematické výstavy či koncerty – nalaďte se společně na Vánoce!
V sobotu a v neděli na vás čekají velmi oblíbené akce: Vánoce v hornickém domku, kde …
Čistší voda pro Dobříš, nové zařízení chrání místní rybníky
Dobříšská čistírna odpadních vod má nové technologické vybavení, které má zabránit …
V Žežické ulici porazil osobák ženu
Ve čtvrtek 11. prosince večer se stala nehoda v Žežické ulici v Příbrami.
O víkendu bude kouzelná vánoční atmosféra ve Skanzenu Vysoký Chlumec
Adventní víkend 13. a 14. prosince promění Skanzen Vysoký Chlumec v místo plné …




