24. 8. svátek má Bartoloměj




Hailova ulice bude uzavřena, dokud nebudou hotové zabezpečovací práce na poškozeném domě

30. října 2022   (20:17)
Hailova ulice bude uzavřena, dokud nebudou hotové zabezpečovací práce na poškozeném domě
foto: MěÚ Příbram

Auta mohou uzavřenou část plynule objet například přes Dlouhou ulici, omezení se týká i autobusové dopravy.


V Příbrami dnes před 12:00 skončilo odklízení sutin domu v Hailově ulici, jehož část v sobotu spadla a vážně zranila dělníka. Tři další se dostali ven bez zranění. Na místě zasahoval větší počet záchranných složek, protože zpočátku bylo podezření, že v objektu mohlo zůstat zavaleno více lidí. Velitel zásahu a statik předali budovu majiteli, řekl mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář. Hailova ulice bude uzavřena, dokud nebudou hotové nutné zabezpečovací práce na poškozeném domě, informovala mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová.

Na místě od soboty pomáhal s odklízením sutin sací bagr, hasiči také pomohli dům zajistit. Podle posudku statika je budova stabilní a nebude nutné ji zbourat. Po odkrytí jedné z vrstev suti místo opět prohledali psovodi. "Proběhlo také vyhledávání štěrbinovými kamerami," uvedl Bakalář a dodal, že pod sutinami nikdo nebyl.
V sobotu před 11:30 dostali hasiči hlášení, že se v objektu zřítila střecha a pracovalo zde několik dělníků. Informace o jejich počtu se zpočátku lišily. Hasiči z budovy zachránili čtyři muže, jeden byl vážně zraněný. Čtyři další byli na obědě. Opakované kontroly psy cvičenými na vyhledávání zavalených osob prokázaly, že nikdo další v budově není. Bytovému domu se propadla nejen střecha, ale i všechna podlaží až do přízemí.
Hailovou ulicí vede silniční tah II/118. Auta mohou uzavřenou část plynule objet například přes Dlouhou ulici, omezení se týká i autobusové dopravy. "Od pondělí 31. října nebudou autobusové spoje MHD a linky PID obsluhovat zastávky Příbram, Jiráskovy sady a Příbram, nám. TGM," popsala Švehlová. Cestujícím bude sloužit náhradní zastávka u Fibichovy ulice. Linka MHD číslo 6 bude jezdit po své trase. "Město je v kontaktu s majitelem domu, který zajišťuje nutné zabezpečovací práce na poškozeném domě tak, aby mohla být ulice co nejdříve zprůjezdněna," doplnila mluvčí radnice.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také? Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také? Nové dresy, nová posila a Klaban, který má konečně jméno a svou první permanentku. HC … PR Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty Kdo povede Příbram dál? ANO představuje své první tři kandidáty Hnutí ANO zveřejnilo první jména pro podzimní komunální volby v Příbrami. Lídrem a … VOLBY 2026 Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal? Celý život říkáme Příbram. Víte ale, odkud se ten název skutečně vzal? Příbram. Název, který každý z nás používá prakticky každý den. Přemýšleli jste ale … HISTORIE 81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí 81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí Havárie vodovodního řadu v Husově ulici způsobila od úterý výrazné dopravní … AKTUÁLNĚ Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden začne v Česku spíše svěžím počasím. V pondělí bude většinou … AKTUÁLNĚ Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom, rostlinný přípravek z jihovýchodní Asie, se v Česku stal jednou z nejrychleji … ANKETA Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Středočeský kraj vypsal další dotační program pro dobrovolné hasiče, rozdělí v něm 25 … AKTUÁLNĚ Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit Zvracení, vodnatý průjem a během jednoho či dvou dnů je po všem. Norovirové infekce … ROZHOVOR Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Národní den „Buď andělem“ připomíná jednoduchou věc: dobrý skutek není otázka … LIFESTYLE
Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Houslový virtuos Pavel Šporcl patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz