26. 10. svátek má Erik
Gymnázium pod Svatou Horou otevře i v novém školním roce

18. ledna 2021   (20:43)
Gymnázium pod Svatou Horou otevře i v novém školním roce
foto: pribram.cz

Podle radního Středočeského kraje pro školství Milana Váchy nedojde po dnešním jednání ke sloučení obou příbramských gymnázií až tak rychle.


Na základě závěrů optimalizační komise, které přijalo zastupitelstvo kraje v polovině roku 2020, se dnes zahájilo jednání s oběma řediteli gymnázii v Příbrami. Středočeský kraj již dlouhodobě uvažuje o sloučení obou gymnázií s tím, že by mělo být v budoucnu v Příbrami jen jedno, a to v ulici Legionářů. Podle radního Středočeského kraje pro školství Milana Váchy nepůjde po dnešním jednání ke sloučení až tak rychle. „Město Příbram v rámci kraje v počtu studentů vyčnívá. V současné chvíli je reálná kapacita obou škol zaplněna,“ řekl pribram.cz Vácha.

Gymnázium pod Svatou Horou, které každoročně otevírá šestiletý obor pro žáky ze sedmých tříd základních škol a čtyřletý obor pro žáky z devátých tříd tak bude pokračovat se vzděláváním i v příštím roce. „Osobně i na základě referencí na gymnázium oceňuji zvýšenou pozornost věnovanou výuce cizích jazyků, individuálnímu přístupu k žákům i téměř rodinnou atmosféru,“ okomentoval výsledek jednání senátor Petr Štěpánek.
Radní Vácha navíc uvedl, že dle nově zjištěných informací bude vyslán na gymnázium v ulici Legionářů nestranný odborník, který se bude zabývat nedávnými případy sebevražd několika studentů. „S opatřeními jsem obeznámil ředitelku Ivu Kadeřábkovou, která to uvítala. Nechceme v tuto chvíli do školy posílat inspekci, ale vše chceme prověřit,“ uvedl Vácha.
Vácha v posledním období zaznamenal také několik e-mailů od rodičů studentů Gymnázia pod Svatou Horou, kteří značně nesouhlasili s optimalizací škol. „Sjednávám schůzku s vedením Příbrami, která se uskuteční pravděpodobně v pátek nebo o víkendu,“ dodal Vácha.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz