14. 5. svátek má Bonifác




Gymnazisté přinesli dětem jaro

26. března 2016   (14:39)
Gymnazisté přinesli dětem jaro
foto: Gymnázium Příbram

O akci příbramského gamnázia píše Josef Fryš.



Už potřetí uspořádali studenti z Gymnázia Příbram za podpory Města Příbram a SRPG gymnázia pro děti z Praktické a speciální školy Příbram Jarní olympiádu. Ve středu před velikonočními svátky tak byly v tělocvičně Pod Šachtami k vidění zajímavé sportovní disciplíny i výtvarné dílny, ale především tu bylo cítit nadšení malých soutěžících a radost organizátorů. Těmi byli zejména studenti 2.A, ale i studentky 1.A a pak také účastnice projektu KES, které budou za rok při stejné akci hostitelkami svých vrstevnic z partnerské školy z anglického Southamptonu. Celým programem provázely Johana Paulová a Eliška Hlaváčková z kvarty, rozcvičku dětem připravily dívky z 2.A pod vedením Barbory Brabcové a všechny na dobrou náladu svým zpěvem naladila Barbora Fremrová z 1.C.

Děti soutěžily na jednotlivých stanovištích, jako byly třeba kuželky, hod na koš, střelba na branku, skákání v pytlích, skákání panáka, ale také výroba velikonoční slepičky a další. Výkony družstev, reprezentujících vždy jednu zemi, se zapisovaly do tabulky a na závěr pak proběhlo vyhodnocení a vítězná družstva z rukou organizátorek celé akce, PaedDr. Hany Kuchyňkové a Mgr. Marcely Haškové, obdržela medaile. Odměněni ale odcházeli všichni účastníci - velikonočních balíčků se sladkostmi bylo dost pro všechny.

Malí soutěžící, pro které školní výuka není nikterak jednoduchá, ale i jejich pedagogové, pro něž ostatně platí totéž z opačného úhlu pohledu, tak strávili zajímavé dopoledne, které bylo přínosné pro všechny. Vždyť i gymnazisté si vyzkoušeli, jaké to je organizovat soutěž a stát se na pár hodin průvodci dětí, z nichž mnohé mají specifické potřeby. Ale přesto měli všichni jedno společné: radost ze hry.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Gymnázium Příbram
autor: Josef Fryš, Gymnázium Příbram








Další články

Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do … ZAJÍMAVOSTI Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? … TIP NA VÝLET Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty Už v sobotu 16. května odstartuje 59. ročník jednoho z nejslavnějších turistických … AKTUÁLNĚ V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu Ve čtvrtek 14. května ráno mířily hasičské vozy do ulice Gen. R. Tesaříka v … AKTUÁLNĚ Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit Kyberkriminalita v Česku dál prudce roste. Jen za první čtvrtletí letošního roku … AKTUÁLNĚ Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod … AKTUALIZOVÁNO Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči … AKTUÁLNĚ Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze … NEPŘEHLÉDNĚTE Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku Malé postavičky z přírodnin, které si získaly srdce dětí i dospělých, přicházejí s … DOBŘÍŠ
Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem V úterý 12. května po 21. hodině večer došlo na silnici č. I/18 k nehodě. Na trase z … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz