21. 7. svátek má Vítězslav




Grit vyždímá vše, co ve vás je

PR
30. září 2016   (13:09)
Grit vyždímá vše, co ve vás je
foto: Oxygen Příbram

Lekce Gritu můžete ve sportovním klubu Oxygen navštívit třikrát týdně.


Pokud jste ještě neslyšeli o tom, co je to Grit, tento text patří přímo vám. Jedná se o typ tréninku HIIT (High Intensity Interval Training), který donutí cvičence vydat ze sebe vše a v krátké době zvýšit sílu i fyzickou kondici. Celou lekci přitom stihnete za 30 minut. A jak taková běžná lekce vypadá?

Aby se neztrácel čas, všechny příchozí instruktorka nabádá k tomu, aby si připravili svoje místo na cvičení včetně všech činek a závaží. Začátečníkům poradí zvolit správnou zátěž. Lekce začíná krátkým představením toho, co vlastně Grit je. To ale jen v několika málo větách a jde se na věc. První část je vyloženě na rozehřátí, už po ní ale někteří budou lapat po dechu a doufat, že nic horšího nepřijde, ale přijde. Naštěstí si kdykoliv můžete dát pauzu, zvolnit tempo nebo ubrat váhu. Vše si přizpůsobíte podle svého.

Jednotlivé sekce se skládají z celkem jednoduchých cviků. V rámci celé lekce si je většinou zopakujete několikrát. Jedná se například o výpad, klik, přemístění činky, dřep a podobně. Brzy si tempo cvičení zafixujte a po krátkém rozkoukání budete vědět, co po vás instruktorka chce. A kdyby ne, po představení cviku chodí mezi cvičenci a radí jim a opravuje chyby. U většiny cviků vám poradí i lehčí variantu provedení, takže se opravdu není co bát.

Asi nejvíc mi daly zabrat výpady a jejich různé variace. Stehna jsem cítil ještě pár dní po cvičení. Celkově mám pocit, že díky všem lidem okolo, hudbě a i instruktorce, která vás hecuje k co nejlepším výkonům, ze sebe vydáte opravdu víc, než kdybyste si šli jen sami zacvičit. Během půl hodiny stačíte opravdu procvičit celé tělo. Choreografie se mění vždy každé 3 měsíce, takže máte čas se zlepšit a bude pro vás jednodušší si vše zapamatovat. Grit je skvělou alternativou pro ty, kteří nechtějí trávit dvě hodiny v posilovně, kde nakonec cvičí jen několik minut, protože se do cvičení musí nutit. Grit tohle vyřeší za vás, proto neváhejte a alespoň jednu lekci zkuste. Třeba to bude cvičení přesně pro vás.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Oxygen Příbram
autor: PR







Další články

Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou? Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. … LIFESTYLE Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět? Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a … ANKETA Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, … NEPŘEHLÉDNĚTE Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN) V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská … AKTUÁLNĚ Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové … AKTUÁLNĚ Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi … DOPRAVA Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává … SPORT Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. … ZAJÍMAVOSTI
Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz