24. 8. svátek má Bartoloměj

Graffiti v Příbrami: Zatímco městský majetek sprejery moc neláká, jinde řádí dostatečně

24. července 2019   (06:52)
Graffiti v Příbrami: Zatímco městský majetek sprejery moc neláká, jinde řádí dostatečně

"Co se týče sprejerství, za loňský a letošní rok nejsou hlášeny žádné velké škody na městském majetku," uvádí Eva Švehlová, tisková mluvčí Městského úřadu Příbram


Za nedávné posprejování Karlova mostu dostali němečtí turisté roční podmínku, pětileté vyhoštění a peněžité tresty. Proč si pro své sprejerské „umění“ vybrali zrovna Karlův most, když Praha nabízí hned několik legálních ploch pro graffiti, nad tím zůstává rozum stát. To, že graffiti se zdaleka netýká jen hlavního města, je dobře vidět i v Příbrami. Sprejeři řádí i zde. Zřejmě se však orientují na jiný, než městský majetek - město totiž za uplynulý rok nehlásí žádné velké škody.

„Za loňský a letošní rok nejsou hlášeny žádné velké škody, jde pouze o "drobné" malůvky na autobusových zastávkách, dopravních značkách. Podle Technických služeb jde o desítky případů a jejich odstranění se pohybuje ve stovkách korun. Podobnou zkušenost mají také Sportovní zařízení města Příbram ze zimního stadionu - zde jsou "malůvky" odstraňovány v rámci běžné údržby,“ uvedla Eva Švehlová, tisková mluvčí Městského úřadu Příbram.

Hůře na tom jsou například České dráhy, které v Příbrami vlastní 4 objekty a všechny z nich jsou poškozeny graffiti.

„České dráhy v Příbrami nevlastní výpravní budovu železniční stanice, přesto máme ve městě další 4 objekty. Ty jsou částečně prázdné a v současnosti nevyužité, nebo zde jsou nájemci. Všechny objekty jsou poškozeny graffiti,“ uvádí  Mgr. Petr Šťáhlavský, oborový specialista, Odbor vnější komunikace, České dráhy, a. s.. 

"Všechny naše objekty jsou poškozeny graffiti, ale jejich odstranění neprovádíme. Předcházíme tak riziku opětovného poškození a znehodnocení opravy (odstranění). Graffiti pak nijak nebrání současnému využití objektů, pokud jsou v nich nájemci," dodává Mgr. Petr Šťáhlavský.

Za nedávné posprejování Karlova mostu dostali …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz