14. 10. svátek má Agáta

Graffiti v Příbrami: Zatímco městský majetek sprejery moc neláká, jinde řádí dostatečně

24. července 2019   (06:52)
Graffiti v Příbrami: Zatímco městský majetek sprejery moc neláká, jinde řádí dostatečně

"Co se týče sprejerství, za loňský a letošní rok nejsou hlášeny žádné velké škody na městském majetku," uvádí Eva Švehlová, tisková mluvčí Městského úřadu Příbram


Za nedávné posprejování Karlova mostu dostali němečtí turisté roční podmínku, pětileté vyhoštění a peněžité tresty. Proč si pro své sprejerské „umění“ vybrali zrovna Karlův most, když Praha nabízí hned několik legálních ploch pro graffiti, nad tím zůstává rozum stát. To, že graffiti se zdaleka netýká jen hlavního města, je dobře vidět i v Příbrami. Sprejeři řádí i zde. Zřejmě se však orientují na jiný, než městský majetek - město totiž za uplynulý rok nehlásí žádné velké škody.

„Za loňský a letošní rok nejsou hlášeny žádné velké škody, jde pouze o "drobné" malůvky na autobusových zastávkách, dopravních značkách. Podle Technických služeb jde o desítky případů a jejich odstranění se pohybuje ve stovkách korun. Podobnou zkušenost mají také Sportovní zařízení města Příbram ze zimního stadionu - zde jsou "malůvky" odstraňovány v rámci běžné údržby,“ uvedla Eva Švehlová, tisková mluvčí Městského úřadu Příbram.

Hůře na tom jsou například České dráhy, které v Příbrami vlastní 4 objekty a všechny z nich jsou poškozeny graffiti.

„České dráhy v Příbrami nevlastní výpravní budovu železniční stanice, přesto máme ve městě další 4 objekty. Ty jsou částečně prázdné a v současnosti nevyužité, nebo zde jsou nájemci. Všechny objekty jsou poškozeny graffiti,“ uvádí  Mgr. Petr Šťáhlavský, oborový specialista, Odbor vnější komunikace, České dráhy, a. s.. 

"Všechny naše objekty jsou poškozeny graffiti, ale jejich odstranění neprovádíme. Předcházíme tak riziku opětovného poškození a znehodnocení opravy (odstranění). Graffiti pak nijak nebrání současnému využití objektů, pokud jsou v nich nájemci," dodává Mgr. Petr Šťáhlavský.

Za nedávné posprejování Karlova mostu dostali …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16) Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Nyní je vhodná doba pro sběr pampeliškového kořene 13. října 2019   (19:01) Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Na huť se přijeli podívat odborníci z Norska. „Když viděli, že se na Příbramsku o technické památky umíme postarat, dali našemu projektu zelenou,“ uvedl RSDr. Josef Hála 13. října 2019   (15:28) V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného Z dvaceti nasazených kaprů jich zbyla zhruba polovina 13. října 2019   (11:40) Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Houby stále rostou ve velkém, a pokud nepřijdou v příštích dnech mrazivá rána, můžeme se ještě těšit na plné košíky. 13. října 2019   (08:33) Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Střelby z minometů podpořila i Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky. Současný způsob užívání posádkového cvičiště neumožňuje dostatečné narušení povrchu pro zachování vřesoviště 13. října 2019   (06:45) V Příbrami teklo víno proudem V Příbrami teklo víno proudem Organizátoři Vinného koštu o přeložení akce na jiný termín neuvažovali. 12. října 2019   (19:58) Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše V místě se tvořily několikakilometrové kolony 12. října 2019   (17:43) Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Adrenalinový zážitek má za sebou skupina horolezců 12. října 2019   (15:32) Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Policejní akce skončila v objektu příbramského „Křižáku.“ 12. října 2019   (11:58) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz