Gastro agent hodnotí: Restaurace Na Vršíčku
NEPŘEHLÉDNĚTE
15. května 2022 (07:29)
Dalších 10 fotografií v galerii
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Cílem projektu nebude v žádném případě jakoukoliv restauraci dehonestovat, ale upozornit na nedostatky, či pochválit jejich kuchařské umění.
Restauraci Na Vršíčku najdete na Březových Horách, jen několik desítek metrů od náměstí J. A. Alise. Zařízení je vnímáno především jako hornická hospoda, čemuž částečně odpovídá i interiér. V blízkosti hospody se dá zaparkovat, ovšem parkovací místa jsou situována tak, že se nevyhnete nepříjemnému výjezdu do Husovy ulice. Návštěvníci si mohou vybrat mezi sezením uvnitř budovy nebo na venkovní zahrádce.
Interiér restaurace je oproti minulé návštěvě světlejší a mnohem čistější. Na stěnách najdete obrazy s hornickou tématikou a na každém stole květiny. V době naší návštěvy nabízeli denní menu v podobě šesti hlavních jídel, polévky a několika dezertů.
Jako první jsme ochutnali frankfurtskou polévku s párkem a slaninou (35 korun). Polévce nebylo co vytknout, působila domácím dojmem. Byla teplá, dobře dochucená a byla jí dostatečná porce.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Dále jsme ochutnali přírodní sekaný řízek se slaninou a nivou, bramborovou kaší a okurkou (125 korun). Řízek byl dobře dochucený a šťavnatý, kaše domácí. Často ho kuchaři dělají i ve fritéze, tento byl na pánvi. Zde musíme vytknou vzhled pokrmu. Ačkoli kombinace chutí nebyla úplně špatná, kuchař by mohl zapojit malinko fantazie.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Dalším jídlem byl maďarský hovězí guláš s houskovým knedlíkem (125 korun). Porce byla opravdu velká, maso měkké, omáčka dobře dochucená. I zde by mohl zapojit kuchař malinko kreativity. Červená cibulka na plátky s feferonkou a jídlo by bylo o level výš.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Ochutnali jsme i vepřový šleh s rýží / jídlo nebylo v denní nabídce, jednalo se o minutku (205 korun). Šleh byl správně ostrý, maso měkké, rýže dobře uvařená. Porce masa byla poctivá, jediný problém jsme spatřili v obloze. Ono někdy méně je více a pomeranč by ladil spíš k dezertu.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
A jsme u hodnocení posledního pokrmu, tentokrát jsme objednali banán s čokoládou a domácí šlehačkou (55 korun). No, vzhledově nepůsobil jako zážitkově oku ladící dezert. Kuchař pravděpodobně sledoval všechny díly kulinářského programu MasterChef Česko a snažil se trumfnout soutěžící, jen v tomto případě bylo kreativity až příliš.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Restaurace Na Vršíčku je hornická hospůdka s typickou atmosférou. Samotné prostředí je zde udržované a je vidět, že personál dbá na čistotu. Toalety v minulých letech prošly kompletní rekonstrukcí a není zde co vytknout. To samé lze říct i o venkovní zahrádce, která nabízí příjemný výhled. Za velmi dobré peníze zde lidé dostanou ve většině případech poctivé jídlo bez chemických náhražek a polotovarů.
Hodnocení závěrem
Dobré pivo, příznivé ceny, příjemná obsluha, útulné a čisté prostředí a také chutné domácí jídlo. To sice mělo své nedostatky, ale nic, co by se nedalo odpustit. Pokud tedy máte rádi klasická česká jídla, a navíc dobré pivo, nebojte se na Vršíček zajít. Netradiční ani dosud neznámé chutě zde nejspíš nenajdete, příjemné posezení ale ano. Hodnotíme známkou 7/10.
Dobré pivo, příznivé ceny, příjemná obsluha, útulné a čisté prostředí a také chutné domácí jídlo. To sice mělo své nedostatky, ale nic, co by se nedalo odpustit. Pokud tedy máte rádi klasická česká jídla, a navíc dobré pivo, nebojte se na Vršíček zajít. Netradiční ani dosud neznámé chutě zde nejspíš nenajdete, příjemné posezení ale ano. Hodnotíme známkou 7/10.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Martin Novotný
Eliška Krásnohorská
Veronika Vitásková
Martin Novotný
Eliška Krásnohorská
Veronika Vitásková
Související
•Gastro agent hodnotí: Restaurace Hotelu U Milína
•Gastro agent hlásí po šesti letech comeback, hodnocení kvality pokrmů neunikne žádná místní restaurace
•Inspektoři se nestačili divit. Při návštěvě Brdské restaurace U Fabiána nalezli nejen nepořádek, ale i kurník
Další články
Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami
Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti
Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika …
AKTUÁLNĚ
Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník!
Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník …
SPORT
Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad
Česká správa sociálního zabezpečení přišla s novinkou, která může lidem výrazně …
AKTUÁLNĚ
Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl
Zatímco Dobříš letos zápasí s rekordním počtem dětí u zápisů do 1. tříd, Příbram hlásí …
ŠKOLSTVÍ
Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů
V ulici K Podlesí se v posledních týdnech rozjel znepokojivý nešvar. Občané upozorňují …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“
Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším …
ROZHOVOR
Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek
Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: …
ZAJÍMAVOSTI
Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní
V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí
Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – …
NÁZOR














