Gang prodával v posilovnách anabolika i kokain
28. června 2024 (10:19)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Policisté zajistili anabolika o hodnotě asi 1,5 milionu korun a také různá množství kokainu a marihuany.
Anabolika i kokain a další drogy za miliony korun prodával údajně gang 14 lidí v posilovnách po celém Česku. Mezi obviněnými je podle policie i lékař. V tiskové zprávě to dnes sdělila mluvčí policejní Národní protidrogové centrály Lucie Šmoldasová. Členové skupiny byli zadrženi při zátahu prováděném v několika regionech v polovině června. Dva lidé, včetně šéfa skupiny, podle mluvčí skončili ve vazbě.
Skupina podle mluvčí centrály fungovala nejméně od začátku roku 2021. Čtyři z obviněných přechovávali a rozesílali dealerům v různých částech země poštou padělky oficiálních léčiv s hormonálním účinkem. "Část skupiny se pohybovala na vrcholové úrovni v silových sportech, k prodeji koncovým uživatelům tedy podezřelí využívali prostředí posiloven," uvedla Šmoldasová.
Zhruba před rokem pak gang začal kromě anabolik zneužívaných pro růst svalové hmoty a ke sportovnímu dopingu nabízet ve velké rozsahu drogy mefedron, kokain a metamfetamin. Obviněn byl i lékař. Podle detektivů kromě držení a užívání anabolik také prodal gangu bez předpisu a medicínských důvodů za účelem další distribuce větší počet balení léku Xanax, jehož účinnou složkou je psychotropní látka alprazolam.
Při zátahu na členy skupiny provedli policisté domovní prohlídky v Olomouckém, Jihomoravském, Ústeckém a Středočeském kraji a v Praze. Zajistili anabolika o hodnotě asi 1,5 milionu korun a také různá množství kokainu a marihuany. Zadrželi také 6,5 milionu korun v hotovosti, na bankovních účtech i v bitcoinech a rovněž pět aut, dvě nemovitosti, výpočetní techniku a mobilní telefony.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Pro těžce zraněného dělníka po explozi rozbušky letěl do Kozárovic vrtulník
•Muž, kterého svědkyně nalezla pobodaného u Hořovic, si mohl zranění způsobit sám
•V hořovickém lese našla žena pobodaného muže, policie pátrá po pachateli
Další články
Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami
Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý …
AKTUÁLNĚ
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy
Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Kozárovicích spadl muž ze žebříku
Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.
Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu
Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků …
DOPRAVA
Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl
Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v …
POLITIKA
Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých
Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned …
Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí
Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru
Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, …
LIFESTYLE
Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas
Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v …
SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně!
Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří …
PŘÍRODA



