4. 6. svátek má Dalibor




Frýbertová: Namísto konkrétních jednání přispívajících chodu města jsem vklouzla do arény politických ambicí

12. února 2020   (09:44)
Frýbertová: Namísto konkrétních jednání přispívajících chodu města jsem vklouzla do arény politických ambicí

Ve funkci předsedkyně finančního výboru podala rezignaci Marta Frýbertová. Zároveň oznámila odchod i Ing. Naděžda Voborská.



Ve funkci předsedkyně finančního výboru končí příbramská zastupitelka Marta Frýbertová. Svou rezignaci oznámila zastupitelům písemně. „Do finančního výboru jsem nastoupila s elánem a těšila jsem se na smysluplnou práci pro město. S velikou lítostí však musím konstatovat, že mé zklamání bylo obrovské. Namísto konkrétních jednání přispívajících chodu města jsem vklouzla do arény politických ambicí moderovaných nezastavitelným Ing. Dvořákem,“ uvedla pro pribram.cz Frýbertová.

Dle slov Frýbertové byly hlavními důvody rezignace nekonečné monology, dokola opakované argumenty a protiargumenty, dohady o jednotlivá slovíčka. „Tento styl práce dovedl finanční výbor do situace, kdy jsme například návrh na střednědobý výhled rozpočtu projednávali celkem čtyřikrát, 29. 5., 25. 6., 11. 9. a 11. 12. 2019. Na prosincovém jednání se návrh výhledu projednával ještě další tři dlouhé hodiny, přestože už byl 11. 9. 2019 jednomyslně doporučen ke schválení zastupitelstvu města. Z tohoto důvodu a současně i díky mým tehdejším zdravotním problémům jsme tedy už nestihli projednat návrh rozpočtu města na rok 2020,“ říká odstupující předsedkyně.

Pro Frýbertovou bylo velkým zklamáním, že průběh jednání finančních výborů se zvrhl natolik, že reálný přínos pro město se pomalu začínal vytrácet. „Moc bych si přála, aby se mému nástupci podařilo zefektivnit práci finančního výboru natolik, aby znovu nabyl zasloužené vážnosti. Ráda bych poděkovala všem členům výboru za to, že byli ochotni věnovat svůj osobní čas práci pro naše město,“ doplnila Frýbertová.

Členka finančního výboru, Ing. Naděžda Voborská, opouští post také. „Domnívám se, že finanční výbor má pomáhat zastupitelům při některých rozhodování, případně se záležitostmi, se kterými bude pověřeno, a to bez osobní zášti. Za podmínek, kde se neustále rozebírá, co se v minulosti povedlo či nepovedlo, se nedá rozumně pracovat,“ uvedla pro pribram.cz.

Radní města Ing. Jindřich Vařeka v poslední době kritizoval práci finančního výboru, což může být vykládáno jako kritika odstupující předsedkyně. „O práci finančního výboru jsem se skutečně vyjádřil v tom smyslu, že tento orgán je mimořádně neefektivní.
Nevím, jak jinak popsat situaci, kdy zákonný orgán města nesplní svoji základní povinnost a nevyjádří se k rozpočtu města. Nejsem až tak velký pamětník, ale troufám si tvrdit, že k tak fatálnímu selhání finančního výboru v historii města ještě nedošlo,“ sdělil Vařeka.

Na otázku, zda se domnívá, že hlavním viníkem tohoto „selhání“ je odstupující Frýbertová odpověděl, že opozice má v tomto výboru drtivou převahu a neumí si představit mechanismus, který by umožnil jeho předsedkyni obstrukčnímu jednání této přesily vzdorovat.
Vlastně se ani moc nedivím, že se za těchto okolností paní Frýbertová rozhodla toto politické kolbiště opustit. Na jejím místě bych zřejmě učinil totéž. Každý normální člověk dává přednost práci před nikam nevedoucím sáhodlouhým rozpravám,“ dodal Vařeka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne … AKTUÁLNĚ Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý … SPORT Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o … NEPŘEHLÉDNĚTE „Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness „Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, … ROZHOVOR Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie … VIDEO Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak Na příbramském Drkolnově se rozhořel spor o plánované parkoviště v Družstevní ulici. … AKTUÁLNĚ /FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska /FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska Policie České republiky vyhlásila pátrání po šestnáctileté Janě Bohaté z Příbramska. … AKTUÁLNĚ Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už … NEPŘEHLÉDNĚTE Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na … AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční … ŠKOLSTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz